Ana Sayfa Güncel Şanlıurfa ulaşım zirvesi ilk gün oturumları ile devam etti

Şanlıurfa ulaşım zirvesi ilk gün oturumları ile devam etti

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (Uclg-Mewa) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile UCLG-Mewa Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi, düzenlenen ilk gün oturumları ile tamamlandı.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2018 Perşembe 11:53
Şanlıurfa ulaşım zirvesi ilk gün oturumları ile devam etti

Zirvenin 1. gününde Türkiye, Almanya, Birleşik Krallık, Güney Kore, Filistin, Hindistan, Kazakistan, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Libya, Lübnan, Malezya, Mısır, Nijerya, Suriye, Ürdün, Yemen gibi farklı ülkelerden 400’ün üzerinde yetkili katılım sağladı. Akıllı ulaşım, ulaşım finansman, yönetişim ve işletme, çevre dostu ulaşım ve iyi uygulama örneklerinin sunulduğu toplantıda, Mewa Bölgesinde daha iyi bir kentsel mobiliteye nasıl ulaşabiliriz sorusunun cevabı arandı. 
UCLG-Mewa yönetim kurulu ve konsey ortak toplantısı taslak gündem maddeleri ile idari oturumun işlendiği ilk günkü toplantıda, toplu taşımayı yaygınlaştırmak konusu ele alınırken İlk oturum İngiltere, Malezya ve Hindistan’dan katılan profesörlerin sunumları ile devam etti. Ardından 2. oturuma geçilerek, marka şehirlerde kentsel mobilitenin önemi İngiltere, Kazakistanlı Almanya ve Türkiyeli bilim adamlarının bildirileri ile devam etti. 
Son olarak Toplantının 1. Gününde UCLG-Mewa Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Kentsel Mobilite Komitesi İdari Oturumlarına geçildi. Bu oturumda UCLG-Mewa yönetimi tarafından 2018 yıllık faaliyet raporu, 2019 yılı mali rapor, Ombudsman raporları, faaliyet raporu, İETT Tümendeks projesi ve şehirlerde toplu ulaşım kalitesi bakımından yapılan değerlendirmeler görüşüldü. 
Öte yandan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından geliştirilen ve 2010 yılından bu yana Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen ve 570 Milyon Euro’dan fazla finansman sağlayan TURSEFF, sürdürülebilir enerji, su verimliliği, ham madde verimliliği ve atık yönetimi gibi döngüsel ekonomiye yönelik bileşenler görüşüldü. 
Ayrıca 21 kasım saat 09.00’da başlayacak olan 2. gün oturumları, akıllı ulaşım programı, ulaşım finansman, yönetim ve işletme konuları, çevre dostu ulaşım, Orta Doğu Bölgesi şehirlerinde ulaşım konuları ile devam edecek. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa kırsalında yol onarım çalışmaları sürüyor

Şanlıurfa kırsalında yol onarım çalışmaları sürüyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık