Ana Sayfa Güncel Şanlıurfa alt yapısı, 2017’de altın yılını yaşadı

Şanlıurfa alt yapısı, 2017’de altın yılını yaşadı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında alt yapı çalışmalarında Şanlıurfa’ya altın yılını yaşattı.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2017 Pazar 11:02
Şanlıurfa alt yapısı, 2017’de altın yılını yaşadı

Büyükşehir Belediyesi, yıl içerisinde 26 bin 360 metre yağmursuyu ile 119 bin 410 metre kanalizasyon hat döşeme uygulaması gerçekleştirdi. Büyükşehir ayrıca Şanlıurfa‘nın büyükşehir statüsü kazanmasından bu yana gerçekleştirilen toplam 1 milyon 5 bin metrelik içme suyu şebeke hattının yarısına yakınını sadece 2017 yılı içerisinde hayata geçirdi. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılının son günlerinde daire başkanlıklarına ait değerlendirme raporunu kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor. Fen İşlerinden, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına; Ulaşım Hizmetlerinden, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına kadar yoğun bir tempoda yıl içerisinde vatandaşın en iyi hizmeti alabilmesi için çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi’nde Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü de (ŞUSKİ) uygulamaları ile öne çıkan adreslerden biri oldu.

421 BİN 769 METRE İÇME SUYU HATTI DÖŞENDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ), 2017 yılından bu yana yapmış olduğu içme suyu hat döşeme çalışmaları ile verimli bir hizmet sergiledi. Birçok başarılı çalışmalara ve projelere imza atan ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, çalışmalarında tüm alt yapı problemlerini göz önüne alarak uzun soluklu çözümler üretmeyi hedefledi. Bunun için tüm araç, ekipman ve personelleri ile birlikte Şanlıurfa’nın tümüne eşit bir şekilde hizmet eden ŞUSKİ, yaklaşımı ile vatandaştan tam not aldı. ŞUSKİ, Şanlıurfa‘nın büyükşehir statüsü kazanmasından bu yana gerçekleştirilen toplam 1 milyon 5 bin metrelik içme suyu şebeke hattının 421 bin 769 metrelik kısmını sadece 2017 yılı içerisinde hayata geçirdi.

ALT YAPI ÇALIŞMALARINDA KALICI ÇÖZÜMLER

Şanlıurfa genelinde kanalizasyon ve yağmur suyu hattı (yağmur suyu drenaj)  döşeme çalışmaları sürdüren ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, 2017 yılında yapmış olduğu alt yapı hizmetlerinde 26 bin 360 metre yağmursuyu, 119 bin 410 metre kanalizasyon hat döşeme uygulaması gerçekleştirerek, hedeflediği ‘Sorunsuz Bir Alt Yapı Sorunsuz Bir Şanlıurfa’ için kalıcı çözümler üretti.

BAKIM-ONARIM ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM ETTİ

ŞUSKİ ayrıca bakım-onarım faaliyetlerine 2017 yılında da yoğun bir şekilde devam etti. Alt yapıda revizyonun yanı sıra hat temizliği, kanalizasyon baca temizliği ve menfez yapımı gibi bakım-onarım çalışmalarını arttıran ŞUSKİ’de hedef yine ‘vatandaşa sorunsuz bir alt yapı sunmak’ oldu.

ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler, 2017 yılında Şanlıurfa kent genelinde toplam 199 bin 409 metre kanalizasyon hattı (metre yağmursuyu menfez (ızgara ) ) temizliği yaparken, ayrıca 60 bin 373 adet vidanjör talebine planlı ve anında dönüş sağlayarak yaşanacak mağduriyetlerin önüne geçti.

KIRSAL MAHALLELER İÇME SUYUNA KAVUŞTU

ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, 2017 yılında da içme suyu bulunmayan kırsal mahallelerde içme suyu temini için sondaj çalışmaları yürüttü. ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne bağlı teknik ekiplerce içme suyu olmayan kırsal mahallelerin yer aldığı alanlarda, personellerce hazırlanan jeofizik raporlar doğrultusunda su tespiti yapılan mevkilerde sondaj kuyusu kazarak, içme suyu temini sağladı. Hayata geçirilen planlama ve projeler çerçevesinde ŞUSKİ Genel Müdürlüğü 2017 yılında toplam 249 adet sondaj gerçekleştirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sömestr Tatilinin En Eğlenceli Etkinliği Piazza’da

Sömestr Tatilinin En Eğlenceli Etkinliği Piazza’da

Kurumsal

İçerikYukarı Çık