Ana Sayfa Güncel Rektör Taşaltın’dan öğretmenler günü mesajı

Rektör Taşaltın’dan öğretmenler günü mesajı

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, toplumların geleceğini belirleyen en temel ve en önemli unsurun eğitim olduğuna dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2017 Cuma 12:47
Rektör Taşaltın’dan öğretmenler günü mesajı

Rektör Taşaltın; “Ülkelerin geleceğini eğitimle inşa eden, nesillere saygı, sevgi ve bilgiyi nakış gibi işleyen en büyük değerlerimiz olan öğretmenler, dünyanın her yerinde insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer üyeleridir. Nesillerin yetişmesinde çok önemli roller üstlenen öğretmenlerimiz, görevlerini her zaman layıkıyla yerine getirmiş, Anadolu’nun dört bir yanında büyük bir fedakârlık ve özveri ile çalışarak gençlerimizi geleceğe hazırlamıştır. Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerimizin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir. Ülkemiz kalkınmasının eğitimden geçtiğine inancımız sonsuzdur.

Öğretmenlerimiz, sadece öğrencilerimize değil, tüm insanlara, tüm insanlığa sevgi dağıtan, doğruya yönelten, toplumun bilgili kişiler olması için çaba gösteren, insan haklarına saygılı, insanları ve doğayı seven bir toplum meydana getirmeyi hedefleyen ulvi bir mesleğin mensuplarıdırlar. 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretim elemanlarımızın ve değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Biter ev ziyaretlerinde kadınlarla buluştu

Biter ev ziyaretlerinde kadınlarla buluştu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık