Ana Sayfa Güncel RAMAZAN MANZARALARI

RAMAZAN MANZARALARI

Giriş Tarihi: 30 Kasım -0001 Çarşamba 00:00
RAMAZAN MANZARALARI

Camilere akın eden Urfalılar namaz sonrası camide ikindi namazını uyuyarak bekliyor. Özellikle Hasan Paşa camii avlusundaki halıların üzerinde uyuyan vatandaşlar namaz kılanlara aldırış etmiyor. Camilerin yanısıra balıklıgöl civarındaki çimlerde uyuyan vatandaşlarda yeşilin serinliğinden faydalanıyor. Camileri otel gibi istirahat mekanı olarak kullanması da cemaati ikiye böldü. İbadet eden vatandaş, ``Cami yatma yeri olamaz`` derken, ibadet yerine uyumayı tercih edenler ise orucu bahane olarak gösteriyor. Camide uyuduktan sonra horlayan vatandaşları kaldırmak görevi ise yine namaz kılanlara düşüyor.

Hasan Paşa Camiinin vazgeçilmezleri arasında bulunanlardan bir diğeri ise önünden geçen suya dalan çocuklar. Yaz sıcaklarına Balıklıgölden gelen su ile serinlemeye çalışan çocuklar yıllardır bu uygulamayı gelenek haline getirmiş gibi görünüyor.

Şanlıurfa'da sabah, öğlen, ikindi namazında okunan mukabele için camilere akın eden müslümanlar yaklaşık 2 saatlerini camilerde geçiriyorlar. Hasan Paşa Cami avlusunda oturan vatandaşlar hem Kur'an-ı Kerim'i takip edip hemde ayaklarını avludan geçen suya koyarak serinlemeye çalışıyorlar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da kaçak yapıya geçit yok

Şanlıurfa’da kaçak yapıya geçit yok

Kurumsal

İçerikYukarı Çık