Ana Sayfa Güncel Pınarbaşı: Aile kurumunun temel taşı kadınlardır

Pınarbaşı: Aile kurumunun temel taşı kadınlardır

Şanlıurfa’nın Birecik İlçe Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı ve eşinin ev sahipliğinde “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısı ile özel bir program düzenlendi.

Giriş Tarihi: 9 Mart 2018 Cuma 12:33
Pınarbaşı: Aile kurumunun temel taşı kadınlardır

Enver Nebihe Karaata Kültür Merkezi’nde, İlçe Kaymakamı Kadir Perçi, Emniyet Müdürü Levent Eker ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Özbakan’ın eşleri ile katıldıkları programda “Yılın annesi” seçilen 15 Temmuz gazisi Cuma Zor'un annesi Süreyya Zor plaket ve çeşitli hediyelerle onurlandırıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açılışında konuşan Birecik Belediye Başkanı Av. M  Faruk  Pınarbaşı, kadınların toplumdaki yeri ve önemi üzerinde durdu. Aile kurumunun temel taşı, değerlerlerin koruyucusu olan kadınların daima özveriyi, saygıyı ve sevgiyi temsil ettiğini vurgulayan Pınarbaşı,  kadim Türk medeniyetinin annelerin yetiştirdiği nesillerle zenginleşerek bugünlere geldiğini söyledi. Görev yaptığı süre zarfında ilçede kadınlara yönelik hayata geçirdiği projeler hakkında da bilgi veren Pınarbaşı, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Belediye Başkanı Pınarbaşı, daha sonra “Yılın annesi” seçilen 15 Temmuz gazisi Cuma Zor’un annesi Süreyya Zor’a plaket ve çeşitli hediyeler takdim ederek, böyle bir evlat yetiştirdiği için bir kendisine

teşekkür etti. Şehit kadınların ruhu için Kur’an-ı Kerim okunduğu geniş katılımlı programda öğrencilerin şiir okuması, kadınların fedakârlığını konu alan sinevizyon gösterisi, öğretmenlerin hazırlayıp sunduğu müzik dinletisiyle ve belediyenin ikramıyla son buldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Suriyeli sığınmacılardan operasyona tam destek

Suriyeli sığınmacılardan operasyona tam destek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık