Ana Sayfa Güncel Özyavuz’dan eğitime destek

Özyavuz’dan eğitime destek

Özyavuz, okulun ilk gününde öğrencilere kitap dağıttı

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2018 Çarşamba 10:07
Özyavuz’dan eğitime destek

Alimlerin ve bilginlerin diyarı Şanlıurfa’nın Harran İlçesinde, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilk gününde öğrencilere tohum, okuma ve boyama kitapları dağıtıldı. Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’un talimatıyla hazırlanan tohum ve boyama kitaplarının dağıtımı amacıyla Çepkenli Mahallesi Okulunda düzenlenen etkinliğe, Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz, Harran İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Demiroğlu ve Harran İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Murat Uyanık katıldı.

Protokol üyeleri, öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı bir eğitim yılı dileklerinde bulunarak, sınıflarda Harran Belediye Başkanlığının eğitime katkı amacıyla hazırlattığı tohum, okuma ve boyama kitaplarının dağıtımını yaptı.

Başkan Özyavuz, burada yaptığı açıklamada, eğitim ve öğretimin önemine dikkati çekerek, Harran’ın alimler ve bilginler diyarı olduğunu söyledi.

Harran tarihinde okullara yönelik en çok hizmetin kendi dönemlerinde verildiğini belirten Özyavuz, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da desteklerinin süreceği mesajı vererek, “Eğitim; bir ülkenin gelişmişlik kriterlerindeki en önemli etkenlerden birisidir. Biz de kentimizdeki eğitim çıtasını yükseltmenin gayretindeyiz ” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yaşam sokağında Ramazan etkinlikleri devam ediyor

Yaşam sokağında Ramazan etkinlikleri devam ediyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık