Ana Sayfa Güncel Özyavuz’dan çiftçiye ÇKS’de son gün uyarısı 

Özyavuz’dan çiftçiye ÇKS’de son gün uyarısı 

Şanlıurfa’nın Harran ilçesi Ziraat Odası Başkanı Mahmut Özyavuz, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurusunu yapmayan çiftçileri geç kalmamaları konusunda uyardı.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2017 Perşembe 09:55
Özyavuz’dan çiftçiye ÇKS’de son gün uyarısı 

Sürenin 31 Aralık 2017’de sona ereceğini hatırlatan Başkan Özyavuz, kayıt yaptırmayan çiftçilerin desteklerden faydalanamayacağını söyledi. 
 2016 yılı Eylül ayında başlayan ve 30 Haziran 2017’de sona eren ÇKS başvuru süresi geçtiğimiz hafta, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın “Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" kapsamında 31 Aralık 2017 tarihine kadar uzatılmıştı.  
Harran Ziraat Odası Başkanı Mahmut Özyavuz, uzatılan ÇKS başvuru süresinde son haftaya girildiğini hatırlatarak, henüz başvurusunu yapmayan çiftçileri fırsatı kaçırmamaları için uyardı. 
 
“DESTEK ALMAK İÇİN ÇKS ÖN ŞART”
Başvuru yapmayan çiftçilerin desteklerden faydalanamayacağının altını çizen Başkan Özyavuz, ÇKS kaydının desteklerden yararlanmak için ön şart olduğuna dikkati çekti. 
Çok sayıda çiftçinin belirlenen sürede başvurusunu yapamadığına işaret eden Başkan Özyavuz, “Çiftçilerimiz, 2017 yılı desteklerinden faydalanabilmeleri için bakanlığın sunduğu ikinci şansı iyi değerlendirmeli” dedi. 
Başkan Özyavuz, üreticilerin Harran Ziraat Odası’ndan temin edecekleri çiftçi belgesi ve kayıt için gerekli diğer belgelerle ilçe tarım müdürlüğüne başvuru yapmalarını istedi. 

SON GÜNÜ BEKLEMEYİN
Başvuru süresinin sona erdiği 30 ve 31 Aralık tarihlerinin hafta sonu tatiline denk geldiğini ve yoğunluk yaşanabileceğini vurgulayan Başkan Özyavuz, olası bir sorunla karşılaşmamak için başvuruların en geç 29 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar yaptırılması gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Baydilli STEM merkezini ziyaret etti

Baydilli STEM merkezini ziyaret etti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık