Ana Sayfa Güncel Özyavuz:Çocuklar bizim geleceğimiz

Özyavuz:Çocuklar bizim geleceğimiz

Şanlıurfa’nın Harran İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Çelik ve Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, ilçede eğitim veren okulları ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2018 Cuma 09:46
Özyavuz:Çocuklar bizim geleceğimiz

İdareciler ve öğrencilerle bir araya gelen Kaymakam Çelik ve Başkan Özyavuz, okulların ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.
 
Harran Kaymakamlığı ve Harran Belediyesi, ilçenin eğitim ve öğretimdeki başarı çıtasını yukarılara taşımak için işbirliği içerisinde çalışıyor. Bu kapsamda sık sık eğitim camiasıyla bir araya gelmeye çalışan Kaymakam Çelik ve Başkan Özyavuz, ilçede eğitim ve öğretime devam eden okulları ziyaret ederek, idareciler, öğretmenler ve öğrencilerle buluştu. Okul yöneticilerinden ihtiyaçları hakkında bilgi alan Kaymakam Çelik ve Başkan Özyavuz, öğretmen ve öğrencilerle de sohbet ederek sorunlarını dinledi.
 
“AMACIMIZ BAŞARI GRAFİĞİNİ YÜKSELTMEK”
Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, yaptığı açıklamada, fırsat buldukça okulları ziyaret ederek eksiklikleri bizzat tespit ettiklerini söyledi. Amaçlarının Harran ilçesinin eğitim ve öğretimdeki başarı grafiğini yükseltmek olduğunu dile getiren Kaymakam Çelik, “Her öğrencimiz çağdaş ve tam donanımlı okullarda eğitim alma hakkına sahip. Kentin yöneticileri olarak bizim görevimiz ise onlara bu imkanı sağlamak. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde tespit ettiğimiz eksiklerin giderilmesi için anında müdahale ediyoruz. Ayrıca öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile de toplantı yaparak hem sorunlarını dinliyor hem de moral veriyoruz” dedi.
 
“DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK”
Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz da eğitimin her zaman öncelikleri arasında yer aldığını kaydetti.
Çağdaş kentlerin ancak iyi eğitimle yetişmiş bireyler tarafından inşa edileceğinin altını çizen Başkan Özyavuz, “Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Onların en iyi şartlarda okumaları, kendilerini geliştirmeleri ve bu memlekete hizmet etmeleri en büyük temennimiz. Harran Belediyesi olarak çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim görmesi için üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Zaman zaman idarecilerimizden okulların eksikleri, çevre düzenlemesi, temizlik gibi talepler geliyor. İmkanlarımız dahilinde her okulumuzun ihtiyaçlarına yanıt vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.
Başkan Özyavuz, Harran Belediyesi olarak eğitime desteklerinin artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Biter ev ziyaretlerinde kadınlarla buluştu

Biter ev ziyaretlerinde kadınlarla buluştu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık