Ana Sayfa Eğitim OSB’de Meslek Yüksek Okulu açılıyor

OSB’de Meslek Yüksek Okulu açılıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi 5 ilin Organize Sanayi Bölgelerinde Meslek Yüksek Okulları kurmak için çalışma başlattı.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2013 Salı 23:00
OSB’de Meslek Yüksek Okulu açılıyor

Her şehrin kendine özgü alanlarını belirleyecek olan Bilgi Üniversitesi hangi ile hangi bölümde Meslek Yüksek Okulunu açma projesini illerdeki Ticaret ve Sanayi Odalarıyla birlikte ortak karar vereceği bildirildi. Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Mersin ve Şanlıurfa Organize Sanayi bölgelerinde yörelerin OSB’lerindeki faaliyetlerine uyumlu Meslek Yüksek Okulları kurmak isteyen Bilgi Üniversitesi yetkileri bu çerçevede GAP’ın merkezi Şanlıurfa’ya gelerek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin ile görüştü. ŞUTSO Başkanı Ertekin’i makamında ziyaret eden Bilgi Üniversitesi Yerel Projeler Danışmanı Haydar Şensezgin, burada yaptığı konuşmada 5 ilin OSB’lerinde açacakları Meslek Yüksek okullarında okuyacak öğrencilerin bulundukları şehirlere ara elaman yetiştireceğini söyledi.

OSB’lerde açacakları MYO için ŞUTSO Başkanı Ertekin’den destek isteyen Bilgi Üniversitesi Yerel Projeler Danışmanı Haydar Şensezgin OSB’lere kuracakları MYO okullarının bölümlerini Ticaret ve sanayi Odalarıyla birlikte karar vereceklerini aktardı.

OSB’lerde MYO Projeleri hakkında Ertekin ile yaptığı görüşmede Bilgi Üniversitesi Yerel Projeler Danışmanı Haydar Şensezgin şöyle konuştu:“ Organize Sanayi Bölgeleri içerisinde kuracağımız Meslek Yüksek Okullarında öğrenciler sanayi ile iç içe olacak ve burada öğrenip fabrikada uygulamasını gerçekleştirecekler. Bunun için 5 şehirde tanıtım ofisleri açacağız.

Bu illerimiz Diyarbakır, Urfa, Adana, Antep ve Mersin olacak. Bu ülke üniversite mezunlarıyla kurtulmayacak Meslek Yüksek Okullarıyla kurtulacaktır.  Urfa’dan birçok öğrenci okumak için Kıbrıs’a kaçıyor. O çocuklar oraları tercih etmesin. Çünkü o çocukların bir çoğu Kıbrıs’a okumaya gidiyor ama eğlenceye kumara giriyor. Ailelerinin okumak için verdiği paraya yazık. Aileler boş yere çocuklarını Kıbrıs’a göndermesinler. “

ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin ise Bilgi Üniversitesinin OSB’lerde açmayı planladığı MYO’lar için projenin tam taslağını görüp inceledikten sonra gerekli desteği vereceklerini vurguladı.(UrfaHA)

UrfaHA

Şanlıurfa Günceli Facebooktan takip etmek için Tıklayınız

Şanlıurfa Günceli Twitterden takip etmek için Tıklayınız

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Katar’dan Şanlıurfa’ya okul desteği

Katar’dan Şanlıurfa’ya okul desteği

Kurumsal

İçerikYukarı Çık