Ana Sayfa Güncel Öğrencilerin üç dileği gerçekleşti

Öğrencilerin üç dileği gerçekleşti

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Okulların çatısını gönüllü olarak onaran Dünya Çocukları Derneği (DUCODER), okul öğrencilerin üç dileğini yerine getirdi. 

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2017 Cuma 10:02
Öğrencilerin üç dileği gerçekleşti

80 öğrencinin dileklerini mektupla alan dernek yetkilileri özel bir bankanın katkılarıyla, tüm öğrencilerin dilekleri hediye kutularına koyarak gönderdi. İstanbul’dan gelen hediyeleri teslim alan dernek kurucularından Avukat Eda Erbaş, Sumaklı, Otlu, Ağalcık ve Özenpınar kırsal okullarında eğitimlerini devam eden 80 öğrenciye hediyelerini dağıttı.
Hayalini kurduğu oyuncaklara ve eşyalara kavuşan 80 öğrencinin sevinçleri yüzlerine yansıdı.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Dernek Gönüllüsü Avukat Eda Erbaş, “ Türkiye’de dernek olarak eğitimde çatın olsun projemizle ilk defa Siverek’te birleştirilmiş sınıfların çatı onarımını gerçekleştirdik, bu kapsamda beş okulumuzda çalışmalar bitti. Siverek’e gelirken, onardığımız okullarda okuyan öğrencilerimizin bazı hayallerini gerçekleştirelim dedik ve bu kapsamda çocuklarımızdan üçer tane dilek yazmalarını istedik. Bu üç dileği yerine getirmek için özel bir bankada ki mesai arkadaşlarımızla bu hediyeleri aldık, aldığımız hediyeleri bugün buraya getirip dağıtımını yaptık. Gördüğüm kadarıyla çok mutlu oldular, onlar mutlu olunca bizde çok mutlu oluyoruz” dedi
Hediyeleri alan çocuklar, bu dileklerini yerine getirdikleri için dernek gönüllülerine teşekkür etti

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Baydilli STEM merkezini ziyaret etti

Baydilli STEM merkezini ziyaret etti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık