Ana Sayfa Güncel Öğrenciler Büyükşehirle tarihin izinde

Öğrenciler Büyükşehirle tarihin izinde

Eğitime ve gençlere yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile birlikte hayata geçirdiği 'Şanlıurfa'yı Tanıyalım' projesi kapsamında Suruçlu öğrencilere tarihi mekânlarını tanıttı.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2018 Çarşamba 11:23
Öğrenciler Büyükşehirle tarihin izinde

'Şanlıurfa'yı Tanıyalım' projesi kapsamında, gençlerde aidiyet duygusunu pekiştirmek ve Şanlıurfa’nın tarihi yapısını ve kültürel değerlerini geliştirmek amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol neticesinde Şanlıurfalı çocuklara şehrin tarihi yapısı tanıtılıyor. 

Milli Eğitim İl Müdürlüğünün belirlenen okullarda Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere ücretsiz ulaşım ve diğer ihtiyaçları sağlanarak, rehberler eşliğinde tarihi ve kültürel yerler tanıtılıyor. 

Suruç İlçesinden gelen öğrenciler 12 bin yıllık geçmişe sahip Şanlıurfa'yı kapsamlı bir şekilde gezerek, ilk defa Arkeoloji, Mozaik, Mutfak, Kent ve Müzik Müzesi'ni görmenin ve kentin tarihi derinliğini hissetmenin heyecanını yaşadılar. 

Gezide öğrencileri yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M.Emin Özçınar, “12 bin yıllık Şanlıurfa’da yaklaşık 42 medeniyet kurulmuştur ve kurulan her medeniyet şehre eserler bırakmıştır. Şehrinizi tanımanız gerekiyor ki geçmişinizi, bilmeniz öğrenmeniz önemli sizler 12 bin yıllık medeniyetin inşa edildiği şehirde doğdunuz dolayısıyla sizler diğer şehirlerde yaşayan çocuklardan daha aydın, daha bilgili olmanız gerekiyor daha çok okumalı daha çok öğrenmelisiniz. İnancımız gereği de Şanlıurfa Peygamberler şehridir birçok Peygamber ve Evliya bu kadim şehirde yaşamıştır” dedi. 

Projesi kapsamında kentin tarihi yerlerini gezen öğrenciler, çok güzel bir gün geçirdiklerini çok faydalı bilgiler edindiklerini belirterek projede emeği geçenlere teşekkür ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Koç boynuzunun rengarenk tarağa dönüştürüyor

Koç boynuzunun rengarenk tarağa dönüştürüyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık