Ana Sayfa Güncel MAŞUK KÖYÜ’NÜN UMUDU VALİ OKUTAN

MAŞUK KÖYÜ’NÜN UMUDU VALİ OKUTAN

Giriş Tarihi: 30 Kasım -0001 Çarşamba 00:00
MAŞUK KÖYÜ’NÜN UMUDU VALİ OKUTAN

Şanlıurfa Merkez’e bağlı Maşuk Köyü’nde yaklaşık iki yıldır yaşanan su sorunu doruğa ulaştı. 21. yüzyıla yakışmayan bir şekilde su ihtiyacının tankerlerle giderildiği köyün Muhtarı Abdurrahman Şeker acil içme suyu talebinde bulundu.
Kuraklık nedeniyle taban suyunun çekilmesinin ardından son iki yıldır Maşuk Köyü’nde şebekeden su gelmediğini belirten Köy Muhtarı Abdurrahman Şeker Köy Hizmetleri’nin tankerleriyle su ihtiyacını gidermeye çalıştıklarını duyurdu.
Su sorununun giderilmesi amacıyla İl Özel İdaresi başta olmak üzere Şanlıurfa Belediyesi ve en yakın merkez olan Karaköprü Belediyesi’ne müracaat etmesine rağmen bir sonuç alamadığını söyleyen Köy Muhtarı Abdurrahman Şeker son çare olarak Vali Okutan’dan umut beklediklerini vurguladı.
90 haneli köyde yaklaşık 6 yıldır muhtarlık yapan Abdurrahman Şeker ciddi boyutlara ulaşan su sorunundan köylülerin veryansın ettiklerini dile getirerek “İçme suyu sorunumuzu sürekli dile getirerek ilgili kurumlara iletmemize rağmen bir sonuç alınmadı. Son olarak Akziyaret ve Balıklıgöl su projelerine de köyümüz dahil edilmedi. Karaköprü’ye 2 km uzaklıkta olan köyümüzde su sorunu çok ciddi boyutlara ulaşmıştır. İki günde bir Köy Hizmetleri’nden tankerle su getirilip şebekeye bırakılıyor. Bazen de ben kendim tanker kiralayarak su getirtiyorum. Şanlıurfa’ya yeni atanan Sayın Valimiz Nuri Okutan’a inanıyor ve güveniyoruz. Bu sorunu çözeceklerinden hiç kuşkumuz yok. Maşuk Köyü’nün umudu O’dur” dedi.  (UrfaHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Harran Üniversitesinde bağ bozumu başladı

Harran Üniversitesinde bağ bozumu başladı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık