Ana Sayfa Asayiş Maganda kurşunuyla dünyası kararan kadın yardım bekliyor

Maganda kurşunuyla dünyası kararan kadın yardım bekliyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 8 ay önce maganda kurşunuyla bir gözünü kaybeden kadın, halen gözünün arkasında bulunan kurşunun çıkarılması için yardım bekliyor

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2018 Çarşamba 11:01
Maganda kurşunuyla dünyası kararan kadın yardım bekliyor

14 yıl önce kocasından boşanıp bir oğlu ile beraber anne ve babasıyla yaşamaya başlayan Hatice D., 8 ay önce kimliği belirsiz magandalar tarafından ateşlenen silahtan çıkan kurşunla sol gözünü kaybetti. 8 aydır gözündeki kurşunla yaşamak zorunda kalan kadın, gözünün arkasında bulunan mermi çekirdeğinin çıkarılması için yardım bekliyor. 
Başvurduğu tüm kapıların kendisine kapandığını belirten bir çocuk annesi Hatice D., gözünün arkasında bulunan çekirdeğin çıkarılması için bugüne kadar dört defa ameliyat olduğunu ama hepsinde başarısız olunduğunu söyleyerek, özel hastanelerin sağlıklı bir ameliyat için 55 bin TL istediğini iddia etti. Hatice D, “14 yıldır eşimden ayrılmışım, bir çocuğumla beraber annemlerde kalıyorum. Annemle babam tektir ve onlarında maddi durumları yerinde değil, sıkıntıları var. 21 Şubatta gece saat dokuz, on sıralarında pencere camını açtığımda, cam açmamla birlikte, görmediğim bir yerden maganda kurşunu gözüme isabet etti. Sanki şiddetli bir tokat yedim gibi oldu, hastaneye acile gittiğimde, çekilen Tomografide doktorlar tarafından gözümün arkasında saçma mı, kurşun mu metal bir cisim olduğunu bana söylediler. Halen gözümün arkasında duruyor, dört defadır ameliyat oluyorum ama hiçbiri sonuç vermiyor” dedi 
Özel hastanelerde sağlık bir ameliyat olabileceğini söyleyen Hatice D., “Özellere gidiyorum bana 55 bin TL’ye ameliyatı yapabileceklerini bana söylüyorlar ama maddi imkanlarım yetersiz olduğundan bu ameliyatı gerçekleştiremiyoruz” ifadelerini kullandı. 
Çalışmadığını belirten Hatice D., çocuğunun giderleri konusunda da zorlandığını söyleyerek yardımseverlerden ameliyat için yardım istedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyir halindeki araç alev aldı

Seyir halindeki araç alev aldı

Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık