Ana Sayfa Güncel Lise Öğrencilerinden "Engel Kusur Değildir" programı

Lise Öğrencilerinden "Engel Kusur Değildir" programı

 Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir gurup lise öğrencisi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, engelli vatandaşlara daha fazla dikkat çekmek amacıyla bir program hazırladı. 

Giriş Tarihi: 5 Mart 2018 Pazartesi 13:20
Lise Öğrencilerinden

Siverek Karacadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3. Sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdiği program, okul konferans salonunda yapıldı. Açılış konuşmaları ardından, engelli vatandaşların, duyarsız kişiler yüzünden karşılaştıkları zorlukların anlatıldığı slayt gösterimi yapıldı. Gösterimde bazı engelli öğrencilerin hayat hikayeleri de duygusal anlar yaşattı. Programda öğrenciler tarafından hazırlanan şiir ve vücut diliyle söylenen şiirler de okundu. Program organizasyonundan sorumlu Lise 3. Sınıf öğrencisi Safiye Nur Aymelek, "Amaçlarının toplum içerinde engelli vatandaşlara daha fazla dikkat çekmek olduğunu’ belirterek, "Öğrenciler olarak engelli vatandaşların sorunlarını gündeme getirmek ve toplum içerisinde duyarlılığı geliştirmek amacıyla böyle bir program tertipledik. Şunun bilinci insanlarda oluşması gerekli, aslında her insan bir engelli adayıdır. Engel sadece fizikte değil, fizikte veya bedende engel olabilir ama bu başarılı olamayacağı anlamına gelmez, çok sayıda engelli olup, büyük başarılar elde eden insanlar vardır. Buradan engelli kardeşlerime şunu söylemek istiyorum; vücudunuz da ki engelleri kendinize dert edinmeyin, başaramayacağınız hiçbir şey yoktur, muhakkak herkesin bir kusuru ve engeli vardır, önemli olan hayatta bunları aşmaktır” dedi. 
Öğrencilerin duyarlılığından dolayı kendilerine teşekkür eden Siverek Engelliler Derneği Başkanı Feridun Şenateş, "Gönüllü olarak kız kardeşlerimiz bizim için çok güzel bir program tertiplediler. Bu programda gerek görme engellileri, gerekse diğer engellilerin karşılaştıkları sorunları yaptıkları slayt gösterisiyle, bir farkındanlık gerçekleştirdiler. Genç yaşta böyle duyarlı olmaları bizi onurlandırdı, tekrardan tüm öğrencilere teşekkür ediyorum” diye sözlerini ifade etti 
Bir saat süren programa öğrenciler, velileri, öğretmenler ile çok sayıda engelli vatandaş katıldı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Suriyeli sığınmacılardan operasyona tam destek

Suriyeli sığınmacılardan operasyona tam destek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık