Ana Sayfa Güncel Kardeş belediyeden Karaköprü'ye ziyaret

Kardeş belediyeden Karaköprü'ye ziyaret

Karaköprü Belediyesi kardeş belediye olan Akıncılar Belde Belediyesi heyetini ağırladı. Akıncılar Belde Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya ve heyeti Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'yi ziyaret ederek Karaköprü'de bir gün geçirdi.

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2018 Çarşamba 11:01
Kardeş belediyeden Karaköprü'ye ziyaret

Ak Parti Genel Merkezi'nin hayata geçirdiği 'kardeş belediyeler' projesi kapsamında kardeş belediye seçilen Karaköprü Belediyesi ile Adıyaman Kahta'ya bağlı Akıncılar Belde Belediyesi arasında etkileşim sürüyor. Daha önce Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve belediye meclis üyeleri Akıncılar Belediyesi'ni ziyaret ederken, Akıncılar Belediye Başkanı ismet Çetinkaya ve heyeti de Karaköprü Belediyesi'ne ziyarette bulundu.

Akıncılar Belediyesi heyeti önce Karaköprü Belediyesini ziyaret ederken, daha sonra Başkan Baydilli'nin ev sahipliğinde Balıklıgöl, Göbeklitepe ve Şanlıurfa'da bir ilk olarak Karaköprü'de açılan Oyun ve Oyuncak Müzesi'ni ziyaret ettiler. Ziyarette Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Karaköprü Belediye Başkan Yardımcıları ve belediye meclis üyeleri de hazır bulundu.

Akıncılar Belde Belediyesi'nin Karaköprü Belediyesini ziyarette konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, kardeş belediyenin ziyaretinden dolayı mutluluk duyduklarını belirterek ziyaretlerinden dolayı Akıncılar Belediyesi heyetine teşekkür etti.

Başkan Baydilli şunları söyledi: "Kardeş belediye olduktan sonra iletişimimiz ve yardımlaşmamız sürekli devam etti. Geçtiğimiz aylarda belediye meclis üyelerimiz ve ilçe teşkilatımızla biz Akıncılar'ı ziyaret etmiştik. Bugün İsmet Başkanımız ve heyeti bizleri ziyaret ettiler. Biz Akıncılar ile kardeş belediye olmaktan mutluluk duyuyoruz ve bu güzel kardeşliğin devam etmesi için hem maddi hem manevi olarak elimizden geleni yapacağımızı belirtmek istiyorum. Bu kardeşliğin oluşmasında katkısı olan Hilvan Belediye Başkanımız Aslan Ali Bayık'a da teşekkür ediyorum. İsmet Başkanımıza, belediye meclis üyelerine, Akıncılar'ın önde gelenlerine ve muhtarlarına ziyaretimize geldikleri için teşekkür ediyorum."

Akıncılar Belde Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya ise Adıyaman'ın bir beldesi olarak Şanlıurfa'nın en gelişmiş ve modern ilçesi Karaköprü ile kardeş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

ÇETİNKAYA: “KARAKÖPRÜ TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL İLÇELERİNDEN BİRİDİR”

Başkan Çetinkaya, "Karaköprü'yü bir yere koymamız gerekirse Türkiye'nin en güzel ilçelerinden biridir. Kardeş belediye programı için bir belediye seçmemiz istendiğinde hiç düşünmeden Karaköprü ile kardeş olmak istediğimizi bildirdik. Birbirimizle birçok konuda istişarelerde bulunuyoruz ve kardeş belediyeler olarak yardımlaşma içindeyiz. İnşallah bu kardeşliğimiz uzun yıllar devam edecek. Bu güzel misafirperverlikten dolayı Metin Başkanımıza ve belediye meclis üyelerine teşekkür ederim" diye konuştu.

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık da bu kardeşlikte payının olmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Bu kardeşlikle birlikte iki belediye arasında yardımlaşma ve dayanışmanın devam etmesini diliyorum. Bu güzel kardeşlik için Metin Başkanımızı ve İsmet Başkanımızı tebrik ediyorum" dedi. 

Ziyarette Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya'ya günün anısına plaket ve tablo takdim ederken, Akıncılar heyeti ile hatıra fotoğrafı çekildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa kırsalında yol onarım çalışmaları sürüyor

Şanlıurfa kırsalında yol onarım çalışmaları sürüyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık