Ana Sayfa Güncel Karaköprü'de gençler bilimle buluştu

Karaköprü'de gençler bilimle buluştu

Karaköprü Beleyesi tarafından açılan STEM ve bilim merkezinde gençler bilimle tanışarak kodlama ve robotik tasarlamayı öğreniyor. Açılan kursa gençler yoğun ilgi gösteriyor.

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2018 Cuma 10:40
Karaköprü'de gençler bilimle buluştu

Karaköprü Belediyesi tarafından açılan ve Karaköprü Kaymakamlığı ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen STEM ve bilim merkezine gençler yoğun ilgi gösterdi.

Açılan kursa gençler bilimle tanışırken, kodlama ve robotik tasarım öğrenerek geleceğin mühendisleri olma yolunda ilk adımı atıyorlar.

Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nde açılan kursta eğitim veren Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Bekir Başkurt, geleceğin teknolojisinin STEM olduğunu ifade ederek, Karaköprü'de bu bilimi öğrencilerle buluşturduğu için Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye teşekkür etti.

Eğitmen Başkurt, "Atölyemizde kodlama eğitimi veriyoruz. Her gün farklı etkinlikler düzenleyerek, dersler yaparak gençlere stemi tanıtıyoruz ve öğretiyoruz. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere 10-15 kişilik iki grup öğrencimize ders veriyoruz. Burada bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik bir arada kullanılacağı için gençler kendilerini bu alanlarda geliştirecek ve ileride bilim alanında önemli işler yapabileceklerdir. Bu ortamı bize sağladığı için, gençlere bilimle tanışma ve öğrenme fırsatı verdiği için Metin Baydilli Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kursa katılan öğrenciler ileride bilimle uğraşmak ve insanlara faydalı olacak buluşlar yapmak için STEM öğrenmek istediklerini dile getirdiler. Kursiyer öğrenciler, bu tür eğitimlerin ve fırsatların çok fazla olmadığına dikkat çekerek bu fırsatı sağlayan Başkan Baydilli'ye teşekkür ettiler. 

Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nde yapılacak olan STEM ve robotik kodlama kurslarının yaz boyunca devam edeceği belirtildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Nihat Hatipoğlu Karaköprü'de 'Gönül Sohbetleri' gerçekleştirecek

Nihat Hatipoğlu Karaköprü'de 'Gönül Sohbetleri' gerçekleştirecek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık