Ana Sayfa Güncel İl Sağlık Müdürü'nün ataması iptal edildi

İl Sağlık Müdürü'nün ataması iptal edildi

Dr.Mehmet Metin Demir’in Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne 21.11.2017 günü,ataması yapılırken 22.11.2017 günü ataması iptal edildiği iddia ediliyor.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2017 Perşembe 08:58
İl Sağlık Müdürü'nün ataması iptal edildi

Kamu hastanelerinin Kapatılması ile Kamuya ait tüm sağlık kurum ve kuruluşları İl sağlık Müdürlüğüne bağlandı.

Kamu Hastaneleri Genel sekreterliğinin sağlıkta bölünmelere yol açması ihalelerde kamuoyuna yansıyan olumsuzlar Şanlıurfa’da da sık sık  gündeme gelmesi ile dikkat çekiyordu.

Uzun yıllar Şanlıurfa sağlık teşkilatında yöneticilik yapan Dr.Mehmet Metin Demir Şanlıurfa kamu hastaneleri birliği genel sekreterliğine bağlı kadın hastalıkları ve doğum hastanesinde başhekim yardımcılığı görevinde bulunan daha sonra . Burdur il sağlık müdürlüğüne atanan  Mehmet Metin Demir Şanlıurfa il sağlık Müdürlüğü görevine atandı.Atama Sağlık Bakanlığının sistemine göründü.

Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da bazı cemaatlerin kontrolünde olan Sağlık teşkilatları Dr.Mehmet Metin Demir’in Şanlıurfa il sağlık Müdürlüğüne atanması ile tarikat ve cemaatlerden uzak bir Urfalı Müdürün atanması sağlık camiasında sevinçle karşılanmıştı. Ancak, atamanın Sağlık bakanlığı sisteminde sabah geri çekildiği öğrenildi. İddialara göre bazı tarikat ve cemaatlerin ile bazı milletvekillerinin kendilerine yakın mevcut yöneticilerin devamı olacak başka bir ismi Sağlık müdürlüğüne getirmek istediğinden atamanın  iptal edildiği iddia ediliyor,

Atamanın iptal edilmesinin duyulması  üzerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba’ya siyasiler, Sivil toplum örgütleri ulaşmaya çalışarak atamanın iptal edilmemesini istedikleri belirtiliyor. Son kararı Fakıbaba’nın vermesi bekleniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Toz bulutu Şanlıurfa’yı esir aldı

Toz bulutu Şanlıurfa’yı esir aldı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık