Ana Sayfa Güncel HRÜ İlahiyat Fakültesin’den Değerler Eğitimi Projesi

HRÜ İlahiyat Fakültesin’den Değerler Eğitimi Projesi

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğince, geçen yıl başlatılan  "Değerler Eğitimi" eksenli gönüllülük projesi bu yıl da devam ediyor.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2018 Çarşamba 09:47
HRÜ İlahiyat Fakültesin’den Değerler Eğitimi Projesi

İlahiyat Fakültesi "Kültür Sanat Kulübü" öğrencileri, danışman öğretim elemanlarının rehberliğinde, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından daha önceden belirlenmiş okullara tasnif edilmiş gruplar halinde haftalık ziyaretler yapıyor.

İlkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilerin dini, toplumsal ve ahlaki değerleri kazanımlarını amaçladıklarını belirten Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Celil Abuzar; “Bir toplumu meydana getiren bireylerin yaşam içerisindeki davranışlarını sorgulayan, insanları olumlu yönde destekleyen ve daha güzel, yaşanabilir yarınlar için insanda bulunması gereken evrensel değerlerimizi gelecek nesillerimize aktarmak istiyoruz. Bu evrensel değerlerden yola çıkarak,

ilk ve orta dereceli okulların eğitim süreçlerine gönüllü olarak çeşitli program, etkinlik ve materyallerle destek vermeye çalışıyoruz. Toplumsal değerlerini içselleştirmiş, bilinçli ve ufuk sahibi bireyler yetiştirme konusunda önce kendimizi eğitip, sonra da proje kapsamında ulaştığımız genç kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da 9 bin 999 bot ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılıyor

Şanlıurfa'da 9 bin 999 bot ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık