Ana Sayfa Güncel Harran yeşil alanlarla donatılıyor

Harran yeşil alanlarla donatılıyor

Harran Belediyesinin ilçedeki yeşil alanları her yıl artırma çalışmaları sürüyor. Yeni parkların yapımı devam ederken, bir yandan da mevcut parklar yenileniyor.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2018 Salı 10:20
Harran yeşil alanlarla donatılıyor

 

İlçedeki en küçük alanların park haline dönüştürülmesi hedefiyle hareket eden Harran Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 2018 yılında bir yeni park, bir futbol sahası ve bir basketbol sahası yapılırken, mevcut parkların düzenlenmesi ve oyun gruplarının tadilatı da devam ediyor.

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, yaptığı açıklamada, daha yaşanılabilir kent için ilçede kişi başına düşen yeşil alanı miktarını sürekli yükseltmenin gayretinde olduklarını söyledi.

İlçede yeni yeşil alanların oluşturulması ve mevcutların da daha kullanılabilir duruma getirilmesi için ilgili birimlerinde yoğun bir çalışma gerçekleştirildiklerini belirten Başkan Özyavuz, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana çevre düzenlemesine ve yeşil alanların artırılmasına büyük önem verdik” dedi.

Başkan Özyavuz, göreve geldiklerinde ilçede bir tane bile yeşil alan olmadığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Şimdi bu güzel ilçemizin dört bir yanında yeşil alanlar var. Kısa bir süre sonra, ilçeye kazandırdığımız bir parkımızı ve büyük mesire alanımızı daha halkımızın hizmetine sunacağız. Harran her geçen gün daha yeşil ve daha yaşanılır bir kent kimliğine bürünüyor. Harran ve Harranlı kardeşlerim her şeyin en iyisine layıktır. Her zaman Harranlı kardeşlerimizin yanında durduk ve durmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yaşam sokağında Ramazan etkinlikleri devam ediyor

Yaşam sokağında Ramazan etkinlikleri devam ediyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık