Ana Sayfa Güncel Harran Üniversiyetisinde dünya çocuk hakları günü etkinliği düzenlendi

Harran Üniversiyetisinde dünya çocuk hakları günü etkinliği düzenlendi

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü kapsamında Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek kulunda sinema etkinliği yapılarak farkındalık oluşturulmaya çalışıldı.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2017 Perşembe 09:08
Harran Üniversiyetisinde dünya çocuk hakları günü etkinliği düzenlendi

Sosyal Bilimler MYO Çocuk Gelişimi Programı ile Karaköprü Çadır Gençlik Merkezi işbirliğinde Çocuk gelişimi Programı öğrencilerine ve Karaköprü Çadır Gençlik Merkezi tarafından programa getirilen çok sayıda çocuğa sinema keyfi programı düzenlendi.

Programda günün anlam ve önemini belirtmek üzere konuşma yapan Çocuk gelişimi  Bölüm Başkanı Öğr.Gör. Necmi Dedeoğlu ‘’ Gözümüzün nuru çocukların haklarını korumak, asli ve kutsal görevlerimiz arasındadır.”’ dedi. Bütün dünya çocuklarının masum olduğunu belirten Dedeoğlu, Çocukların eğitim ,sağlık, beslenme ve korunma alanında her türlü iyileşmelerin ivedilikle yapılması gerektiğini ifade etti.

Konuşmada konuklara hitap eden Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Necmettin Elmastaş: “Çocuk hakları, insan hakları kavramının içinde ele alınması gereken bir konudur. Bugün, dünyanın birçok yerinde var olan insan hakları ihlalleri, çocuk boyutunda daha geniş kapsamlı bir şekilde büyümektedir. Bu duruma acil müdahale edilmesi gerekmektedir.  Çocuk hakları, bir insan hakları meselesidir. Küçük yaşta ağır işlerde çalıştırılan, horlanan, hatta savaşlarda öldürülen çocuklar insanların vicdanlarını yaralamaktadır. Bu tür programlarla bu konuda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Program Günün anlam ve önemi konusunda konuşma yapan Öğr.Gör.Mustafa Aslan yönetiminde, öğrencilere Evliya çelebi filmi izletildi. Program konuklara çeşitli ikramların sunulmasının ardından son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir’den çevre bilinci eğitimi

Büyükşehir’den çevre bilinci eğitimi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık