Ana Sayfa Eğitim Harran Üniversitesinde özel yetenek sınavları başladı

Harran Üniversitesinde özel yetenek sınavları başladı

Harran Üniversitesinde resim iş ve müzik öğretmenliği bölümü özel yetenek sınavları başladı.

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2017 Perşembe 09:21
Harran Üniversitesinde özel yetenek sınavları başladı

Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi salonunda başlayan ve 89 kişinin müracaat ettiği müzik öğretmenliği sınavı ile aynı yerleşkenin eğitim fakültesi sınıflarında yapılan resim-iş öğretmenliği sınavına ise 231 kişi müracaat etti.
Cuma gününe kadar devam edecek olan sınavlar iki aşamalı bir şekilde yapılacak. Sınavlar ayrıca kamera sistemiyle de kayıt altına alınacağı belirtildi.
Sınava giren tüm öğrencilere başarılar dileyen Harran Üniversitesi Rektör Vekili ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bürhan Akpunar, “Eğitim fakültesi güzel sanatlar eğitimi bölümüne iki anabilim dalı adı altında, özel yetenek sınavıyla öğrenci alıyoruz. resim iş ve müzik öğretmenliği bölümü için iki aşamalı yetenek sınavı yapıyoruz. Resim iş ve müzik öğretmenliğe bölümlerimize, ikisi engelli olmak üzere her bölüme 42 öğrenci alacağız. Tamamen şeffaf ölçütlerle belirlenmiş sınavımızın sonunda, değerlendirme usulleri sonunda hak eden öğrencilerimizi kabul edeceğiz. Bu yıl tüm kayıtlarımızı online olarak aldık. Sınava giren tüm öğrencilerimize başarılar dilerim” diye konuştu.
Öğrenciler sınavda ter dökerken aileleri de kampüs bahçesinde dua etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Katar’dan Şanlıurfa’ya okul desteği

Katar’dan Şanlıurfa’ya okul desteği

Kurumsal

İçerikYukarı Çık