Ana Sayfa Güncel Gözleri önünde eriyen çocukları için yardım bekliyorlar

Gözleri önünde eriyen çocukları için yardım bekliyorlar

Zeynep ve Yunus çifti SMA hastalığına yakalanan çocuklarının tedavisi için kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2018 Çarşamba 10:14
Gözleri önünde eriyen çocukları için yardım bekliyorlar

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşayan Zeynep ve Yunus Yaman çiftinin 3 çocuğundan 2’si Furkan (8), Ahmet (4) Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığı pençesinde gün geçtikçe erirken, anne ve baba çocuklarının ilaçlarının temin edilebilmesi için yardım bekliyor.

2 yıl önce çocuklarının yürümekte zorlandığını ve sık sık yürürken düştüğünü fark eden anne ve baba doktorlara başvurması ve yapılan tahliller sonucu çocuklarının SMA hastası olduklarını öğrenmeleriyle adeta yıkıldılar. Asgari ücretle temizlik işlerinde çalışan baba Yunus, tüm imkansızlıklara rağmen çocuklarının tedavisi için birçok hastane dolaşır. Doktorlardan hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçların her bir dozunun 385 bin TL olduğunu duyan çiftin başına dünyaları yıkılır. Ayda bin 600 TL ile bu parayı bir araya getiremeyeceklerini belirten Yaman çifti, yetkililerden ve hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyor.

Gözyaşları içerisinde çocukları için yardım isteyen anne Zeynep Yaman, "3 çocuğumdan 2’si SMA hastası, Allah’a şükürler olsun büyük kızım hasta değil. Çocuklarımın yürürken yere düştüğünü fark ettim, ilk yıllarda hastanelere götürdük doktorlar bir teşhis koymadı, diyorlardı düztabandır, düzelir dediler. Değişik polikliniklere götürdük, doktorlar bize çocukları Ankara’ya götürmemizi istediler, durumumuz el vermediği için götüremedik, hastalık ilerleyince mersin Tarsus’a götürdük orada yapılan tetkikler sonucu çocukların SMA hastası olduğunu öğrendik. Doktorlar bu hastalığın tedavisi için bir ilacın kullanılması gerektiği ve bu ilacında 385 bin lira olduğunu söylediler. Sıramızı yazdık ilaç gelmiş ama paramız olmadığından ilacı alamıyoruz. Eşim asgari ücretle çalışıyor 385 bin lirayı nereden bulacağız? Üstelik her birisine 2 kutu gerekli. İlaçları temin edemediğimizden gün gün çocuklarım gözlerimin önünde eriyip gidiyor” dedi.

"Asgari ücretle çalıştığı için ilaçları almaya gücünün yetmediğini belirten baba Yunus Yaman, "

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Pakdemirli Göbeklitepe’yi gezdi

Bakan Pakdemirli Göbeklitepe’yi gezdi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık