Ana Sayfa Güncel Eyyübiye’de yapımı tamamlanan eserler hizmete sunuldu

Eyyübiye’de yapımı tamamlanan eserler hizmete sunuldu

Eyyübiye Belediyesi ve vatandaşlar tarafından yapımı tamamlanan eserler hizmete sunuldu.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2018 Cumartesi 14:54
Eyyübiye’de yapımı tamamlanan eserler hizmete sunuldu

Eyyübiye Belediyesi ve vatandaşların işbirliğiyle yapılan medrese, Kur’an kursu, taziye evi ve çok amaçlı salonun açılışı gerçekleşti. 300 metrekarelik alana sahip olan konaklar bölge sakinlerinin hem mutlu günlerinde kullanabilecekleri hem de üzüntülü günlerinde taziye evi olarak faydalanabilecekleri alan olarak faaliyete girdi. 
Yapımı tamamlanan eserlerin hayırlı olmasını dileyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,” Eyyübiye Belediyesi olarak gerek kırsal mahallerimizde gerekse şehir merkezinde imkanlarımız ölçüsünde elhamdülillah az ya da çok her yere uzanmaya çalışıyoruz. Belki bazı yerlerimizde eksikliklerimiz olmuş olabilir netice itibariyle iyi niyet içerisinde çalışıyoruz ciddi bir uğraş içerisindeyiz. Milletvekillerimiz ve teşkilatımızın desteği ile her zaman emrinizde olmaya çalıştık. Bugün de burada güzel bir programın icrası için buradayız. Ama tabiki yollar yaparsınız, bu tarz binalarda yaparsınız, fiziki anlamda ihtiyaç duyulan her şeyi yaparsınız, fakat siz insanı yetiştirme konusunda eksik kalırsanız bunun bir anlamı kalmaz. Deyim yerindeyse insan ekersek insan biter dediğimiz yerdeyiz. O zaman gelin insanlar yetiştirelim, çocuklarımızı yetiştirelim. Helal, haram noktasında üstümüze düşeni yapalım, onları da bu kapsamda eğitelim. Geleceğimizi inşa edelim, imtihanı kazananlardan olmak adına da onlara iyi bir şekilde de eğilelim. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar hepinizi selamlıyorum, Allah razı olsun diyorum” diye konuştu. 
Medrese, Kur’an kursu, taziye evi, kırsal konak ve çok amaçlı salonun açılışına, Şanlıurfa Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Halil Özcan, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Başkan Yardımları, Encümenler, Ak Parti Eyyübiye İlçesi Gençlik Kolları Başkanı, Semerkand Vakfı Eyyübiye Temsilcisi Halil Şişkin, Beşat Mahalle Muhtarı ve vatandaşlar katıldı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eyyübiye ‘de Ramazan etkinlikleri dolu dolu geçiyor

Eyyübiye ‘de Ramazan etkinlikleri dolu dolu geçiyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık