Ana Sayfa Etkili Reklam Yöntemleri konulu seminer

Etkili Reklam Yöntemleri konulu seminer

Giriş Tarihi: 30 Kasım -0001 Çarşamba 00:00
Etkili Reklam Yöntemleri konulu seminer

Her ay değişik konularda üye KOBİ lere eğitimler veren TÜMSİAD ( Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği) Şanlıurfa Şubesi, bu hafta Reklam ve Tanıtım uzmanı Hulki PINAR’ ın sunumuyla  “Etkili Reklam Yöntemleri ve Reklam Bütçeleri” konulu seminer düzenledi.
 
TÜMSİAD Toplantı salonunda düzenlenen seminerde, üyelere etkili reklam yöntemleri ve firmaların reklam bütçelerini hazırlamaları ve kullanmaları hakkında detaylı bilgi verildi.
 
Uzman Hulki PINAR, Seminerde özetle şu önemli kısımlara değindi;
“Reklamın hedef tüketicide etkili olabilmesi ve istenen maksada ulaşabilmesinde satış mesajının şekli ve strateji çok önemlidir. Her mal ürün hizmet için farklı strateji kullanılmasının gerekli olduğu konusunda görüş birliği olduğu günümüzde etkili stratejiyi belirlemek için birçok faktörleri incelemek başarılı bir tanıtım için önemli hale gelmiştir. Tanıtım hedefleri için mesajın belirlenmesi ve planlanması ile ilgili konularda verilecek kararların tümünü ifade eder. Temel kararların tümünü ifade eden strateji iyi bir tanıtımın başlangıç noktasını oluşturur. Doğru bir reklam için bazı önemli maddeler vardır ve mutlaka uyulmalıdır.
Bunları şöyle sıralayabiliriz;
Bir malın veya herhangi bir ürünün müşteriye sunum  yöntemini belirlemek.
Pazar araştırmaları sonucunda hangi mecralara, neden tanıtım yapılması gerektiğini tespit etmek.
Hedef kitle ihtiyaçlarını, rakip firmaların analizlerini, ürün ve firma haricindeki tüm faktörlere ait istatistikleri belirlemek.
Ajansa genel reklam stratejileri ile ilgili  talimatları vermek.
Firmanın uzun vadeli pazarlama planlarının, firma kurumsal kimliğinin dışına çıkmayacak şekilde taslak hazırlanır.
Yapılan çalışmanın insanlar üstündeki etkisi ölçülür.
Reklam, ürünün önüne geçmemelidir. Bir kurumsal marka kimliği oluşturulduktan sonra o çizgiden ayrılmadan firma markası uzun vadede kampanya ile takviye edilmelidir..
Reklam’da yayınlama süresinden çok, verilmek istenen mesajın konusu ve çarpıcı olması  önemlidir. Hedef kitlenizin ne kadarına hangi sıklıklarla ulaştınız sorusu önemlidir. Bu konuda doğru istatiksel yöntemlere dayalı son derece bilimsel yaklaşımlarla bazı firmalar tarafından gerekli analizler yapılmaktadır.”
Yaklaşık bir saat süren seminerin sonunda başarılı sunumundan dolayı, Reklam ve Tanıtım uzmanı Hulki PINAR’ a TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi Başkanı M.Sadık SADE teşekkür etti. (Haber Yusuf Güler)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık