Ana Sayfa Güncel Engelleri birlikte aşarız

Engelleri birlikte aşarız

Şanlıurfa’nın Birecik Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, herkesin bir engelli adayı olduğunu belirterek, “Yapmamız gereken dünyayı engelli kardeşlerimiz için kolay yaşanır bir hale getirmektir.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2017 Pazar 11:27
Engelleri birlikte aşarız

Biz biliyoruz ki engelleri beraber aşabiliriz” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan :aşkan Pınarbaşı, engellilerin sorunlarının, yalnızca kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin ortak sorunu olduğunu söyledi.

Birecik’e yapılacak hizmetleri planlarken engelli vatandaşları da düşündüklerini dile getiren Başkan Pınarbaşı, şunları söyledi;

“Göreve geldiğimiz günden bu yana Birecik ilçesinde engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya çalıştık. Fiziki engelleri ortadan kaldırarak onların yaşamlarını bir nebze kolaylaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Engelsiz bir Birecik hedefliyor ve bunu gerçekleştirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza desteğimiz artarak devam edecek. Hepimizin engelli adayı olduğumuzu ve korunması gerekenin engelli vatandaşlarımız değil, engelli vatandaşlarımızın hakları olduğunu unutmamalıyız. Unutmayın ki Birecik Belediyesi sadece 3 Aralık’ta değil, her gün sizlerle beraberdir.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Toz bulutu Şanlıurfa’yı esir aldı

Toz bulutu Şanlıurfa’yı esir aldı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık