Ana Sayfa Güncel Demirkol, Devteşti kadın destek ve aile eğitim merkezini ziyaret etti

Demirkol, Devteşti kadın destek ve aile eğitim merkezini ziyaret etti

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Devteşti Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezini ziyaret ederek, eğitmen ve kursiyerlerle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2018 Pazartesi 09:00
Demirkol, Devteşti kadın destek ve aile eğitim merkezini ziyaret etti

Kadınların sosyal hayat katılmalarını sağlamak amacıyla bu merkezleri açtıklarını söyleyen Başkan Demirkol, bu yöndeki çalışmalarının devam edeceğini vurguladı. 

Başkan Fevzi Demirkol, Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Arslan, Mehmet Keskin ve Mehmet Toprak ile birlikte Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Devteşti Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezini ziyaret etti. Kur’an-ı Kerim, el sanatları, dikiş- nakış, filografi, kuaför ve bilgisayar alanlarında kursların verildiği merkezde eğitmenler ve kursiyerlerle görüşen Başkan Demirkol, yapılan faaliyetlerle ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

Kadınların ortaya çıkardığı eserleri de inceleyen Başkan Demirkol, kadınlara bu tip faaliyetlerle her zaman yanlarında olacakları mesajını verdi. Başkan Demirkol, ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada ise şunları kaydetti:

“Haliliye Belediyesi olarak kadınlarımızın sosyal hayata katılmasını sağlamak amacıyla çeşitli mahallelerimizde kadın destek merkezlerimiz mevcuttur. Bu kadın destek merkezlerimizde çeşitli alanlarda eğitmenlerimiz tarafından çeşitli kurslar verilmektedir. Devteşti Mahallemizdeki kadın destek merkezimizi ziyaret ettik. Bu merkezimizde kuaför, bilgisayar, el sanatları, filografi, Kur’an-ı Kerim ve ebru gibi çeşitli dallarda eğitim verilmektedir. Yoğun bir katılım vardır. Bu çalışmalarımızda sadece kadınlarımızı değil, gençlerimizi, çocuklarımızı, hastalarımızı, yaşlılarımızı, engellilerimizin de, hayat seviyelerini yükseltmek için çeşitli çalışmalarımız devam ediyor. Kadın destek merkezlerimizin sayısı ve faaliyet alanları artacaktır.” 

Başkan Demirkol, atölyelerdeki çalışmaları da yerinde inceledikten sonra merkezden ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Baydilli STEM merkezini ziyaret etti

Baydilli STEM merkezini ziyaret etti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık