Ana Sayfa Güncel Demirkol: Aşevi’ne 500 bin ekmek Haliliye Belediyesi’nden

Demirkol: Aşevi’ne 500 bin ekmek Haliliye Belediyesi’nden

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, belediye meclisinden alınan kararla Şanlıurfa Aşevi Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin bir yıllık ekmek ihtiyacı olan 500 bin ekmekle ilgili yapılan protokol imza törenine katıldı.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2018 Perşembe 15:45
Demirkol: Aşevi’ne 500 bin ekmek Haliliye Belediyesi’nden

Haliliye Belediyesi olarak sosyal mesuliyet bilinci içerisinde çalıştıklarının altını çizen Başkan Demirkol, “Şanlıurfa Aşevi Derneğinin her zaman yanındayız, yanında olduk, yanında olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Şanlıurfa Aşevi Sosyal Yardımlaşma Derneği binasında düzenlenen protokol imza törenine Başkan Fevzi Demirkol ile Dernek Başkanı Ali Topal katıldı. Haliliye Belediye Meclisinden alınan karara istinaden Aşevi Derneğinden yardım alan ailelerin bir yıllık ekmek ihtiyacı olan 500 bin ekmeğin karşılanmasıyla ilgili hazırlanan protokole taraflar imza atarak, hayırlı olması temennisinde bulundular.

Haliliye Belediyesinin her türlü konuda kendilerinin yanında olduklarının altını çizen Dernek Başkanı Ali Topal, “Haliliye Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol, bugün buraya gelerek, bizleri ziyaret etti. Bunun yanında, bir yıla yayılacak şekilde 500 bin ekmek yardımında bulundu. Allah ondan razı olsun. Bunun yanında gıda kolilerinde de, geçen yıl üç defa bize yardımda bulundu. Haliliye Belediye Başkanımız Sayın Fevzi Demirkol’a teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızdadır” diye konuştu.

Başkan Fevzi Demirkol da, yaptığı açıklamada sosyal mesuliyetin bilinci içerisinde çalışan bir belediye olduklarının vurgusunu yaparak, şunları söyledi:

“Şanlıurfa Aşevi Derneği, gönüllülük esasına göre hizmet eden halkımızın muhtaç olan kesimlerinin sıcak yemek ihtiyacını karşılayan bir kurumdur. Biz de, sosyal mesuliyetinin bilinci olan bir belediye anlayışıyla hizmet ettiğimiz için Şanlıurfa Aşevi Derneğinin her zaman yanındayız, yanında olduk, yanında olmaya da devam edeceğiz. Bugün, 500 bin ekmek teminin Haliliye Belediyesi bütçesinden yapılmasından bir protokol imzaladık. Bu kararı alan Haliliye Belediye Meclisi üyelerine teşekkür ediyorum. Bu vesileyle gönüllülük esasıyla çalışan Şanlıurfa Aşevi Derneği yönetim kurulu üyelerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

Başkan Demirkol, açıklamaların ardından ailelerle görüşüp dernek binasından ayrıldı.

Haliliye Belediye Meclisi 2018 yılı Şubat Ayı Olağan Toplantılarında Şanlıurfa Aşevi Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin 500 bin adet ekmek ihtiyacının karşılanmasıyla ilgili gündeme alınan teklif, kabul edilmişti. 2017 yılında da, derneğin 450 bin adet ekmek ihtiyacı yine Haliliye Belediyesi tarafından karşılanmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Nihat Hatipoğlu Karaköprü'de 'Gönül Sohbetleri' gerçekleştirecek

Nihat Hatipoğlu Karaköprü'de 'Gönül Sohbetleri' gerçekleştirecek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık