Ana Sayfa Güncel Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı

Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı:

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2017 Pazar 11:23
Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı

“29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümünü millet olarak coşkuyla kutluyoruz.

Cumhuriyetimiz, milyonlarca vatandaşımızın ortak iradesiyle 94 yıldır bu topraklara daha sağlam, daha derin bir şekilde kök salmıştır.

Aziz milletimiz Kurtuluş Savaşı’nda topraklarımıza kasteden emperyalist güçlere karşı, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin genç-ihtiyar, kadın-erkek demeden birlik ve beraberlik içerisinde geçit vermemiştir.

Kurtuluş mücadelesinde Gazi Mustafa Kemal’in söylediği “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” sözüyle bağımsızlığına sahip çıkan asil milletimiz, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde de çelik gibi iradesi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde aynı emelleri boşa çıkarmıştır. 15 Temmuz, kuruluş felsefemize hayat veren irade ve ruhun, 94 yıl önce olduğu gibi halen taze olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

Cumhuriyetimizin bu topraklara saldığı sağlam köklerle ülkemizin hangi bölgesinde olursa olsun tarlada çalışan çiftçisinden mühendisine, doktorundan kahvehanede çalışan çaycısına, öğretmeninden işçisine kadar bu ülkede yaşayan herkes, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak eşit, insan gibi yaşama ve kendini geliştirme hakkına sahiptir. Dolayısıyla milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmiş olmasını, Cumhuriyetimizin en önemli başarısı olarak görüyorum.

Demokrasimizin, tarımımızın, ekonomimizin her geçen gün daha da gelişip güçlendiğini, böylelikle 2023 hedeflerimize emin adımlarla ilerlediğimizi görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Cumhuriyetimizin; Hükümetimizin uygulamaları, milletimizin iradesi ve gelişen demokrasimizle daha büyük başarılara imza atacağına gönülden inanıyorum.

Bu duygularla Cumhuriyetimizin 94. yılında, milletimizin hürriyet ve bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız tüm milletimize kutlu olsun.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Biter ev ziyaretlerinde kadınlarla buluştu

Biter ev ziyaretlerinde kadınlarla buluştu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık