Ana Sayfa Güncel Çiftçi, Muhtarlarla birlikte ağaç dikti

Çiftçi, Muhtarlarla birlikte ağaç dikti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği 'Şehrimi Seviyorum, Ağacımı Dikiyorum' kampanyası çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, muhtarlarla birlikte GAP Vadisine ağaç ve bitki dikti.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2017 Pazar 11:00
Çiftçi, Muhtarlarla birlikte ağaç dikti

'Daha Yeşil Bir Şanlıurfa' sloganıyla kentte ağaçlandırma seferberliği başlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, 'Şehrimi Seviyorum, Ağacımı Dikiyorum' kampanyası kapsamında 2 milyon ağaç ve bitkiyi toprakla buluşturmaya devam ediyor. Şanlıurfa'daki Mahalle Muhtarları tarafından GAP Vadisindeki alanda ağaç ve bitki dikimi gerçekleştirildi. Ağaçlandırma ve bitki dikim törenine: Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Muhtarlar ve muhtar dernek başkanları katıldı. Kampanya kapsamında Şanlıurfa Merkez ve 13 ilçede Çınar, Erguvan, Oya, Dut, Defne, Akasya, Palmiye, Mavi Selvi, Çam, Pramit nazı ile Alev çalısı gibi 2 milyon ağaç ve bitki toprakla buluşacak. Mayıs ayı sonuna kadar her hafta farklı bir semtte ağaç ve bitki dikimi yapılacak.

Şanlıurfa'nın nefes alması için çok önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini ve bu projede herkesin bir dikili ağacı olması için çalışmaların sürdüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "GAP Vadisinde ağaçlandırma ve bitki dikimi gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyemizin başlattığı kampanya da herkesin emeği var ve bu günde muhtarlarımızla birlikte ağaç ve bitki dikimini gerçekleştirdik. Herkesin ekili bir ağacının olmasını istiyoruz. Yeşil alan hepimizin koruması gereken ve büyütmesi gereken alanlardır. Herkes kendi bahçesini ve bulundukları alanlarda ağaçlandırma çalışmasına katılmalıdır. Herkes kendi alanına ağaç ve bitki dikerse Şanlıurfa çok güzel bir yeşil alana kavuşacaktır. Önemli olan burada birlikte hareket etmektir. Biz zaten bir hedef belirlemiş durumdayız ve 2 milyon ağaç ve bitkiyi toprakla buluşturacağız" dedi.

Büyükşehir Belediyesinin başlattığı 2 milyon ağaç ve bitki dikim törenine katılan muhtarlar yapılan ağaçlandırma ve bitki çalışmasından dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye teşekkür ettiler. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Binlerce kişi Şanlıurfa’nın Bilim Şenliği'nde

Binlerce kişi Şanlıurfa’nın Bilim Şenliği'nde

Kurumsal

İçerikYukarı Çık