Ana Sayfa Güncel Büyükşehir’den Hilvan’a yeni bulvarlar

Büyükşehir’den Hilvan’a yeni bulvarlar

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerin yol sorunlarına kalıcı çözümler getirerek daha kullanışlı yolları Şanlıurfa’ya kazandırmak için çalışıyor.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2018 Perşembe 09:47
Büyükşehir’den Hilvan’a yeni bulvarlar

 Hilvan’da yapımına başlanan bulvar ve kırsal yol iyileştirme çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Çalışmak ibadettir” anlayışını benimsediklerini söyledi.

Merkeze yaptığı yatırımların yanında ilçeleri de unutmayan Büyükşehir Belediyesi, beton yol uygulaması, stabilize yol çalışmaları, asfalt atağı ile yolları daha kullanışlı hale getirmeye devam ediyor. İlçelerde yürüttüğü bu çalışmalar kapsamında Büyükşehir Belediyesi, Hilvan’da yeni bulvar yapımına başladı. Yeni bir çalışma sezonuyla artık iş makinalarının her ilçede çalışmalara başladığını belirten Başkan Çiftçi, “Hilvan’a çevre yolu görevini yapabilecek yeni bir bulvar ve yol başlangıcına Fen İşleri Daire Başkanlığımız dün itibari ile başlamış oldu. Biz de incelemek için buradayız. Liderimiz Cumhurbaşkanımızın da tabiriyle ‘Yol medeniyettir’. Şehirlerin çehresini önce yol ortaya çıkarıyor, sonra diğer gelişmeler geliyor. Yolu da arkadaşlarımız fen kurallarına uygun ve alt yapısını güçlü bir şekilde yapacaklar. Daha sonra ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz yolun altyapısına girecek. Sonra da yolun üst yapısı ile güzel bir bulvarı Hilvan’ımıza kazandıracağız. Hilvan gelişiyor ve büyüyor. Dolayısıyla bu ihtiyaçları karşılamak bizim temel görevlerimizden bir tanesidir. Severek, isteyerek, birlik ve beraberlik içerisinde yapıyoruz. Şehrimizi seviyoruz. Yolları kalpler gibi birbirine bağlamanın derdindeyiz. Yeni bir çalışma sezonu artık iş makinalarımız her ilçemizde programına almış oldukları yollarda çalışmaya başladılar. 45 bin vatandaşımız Hilvan’da yaşıyor. Bu yolu bekliyorlar. Buna göre ‘Çalışmak İbadettir’ anlayışı ile hareket ediyoruz. Çalışanların hepsine kuvvet diliyorum. Hilvan’ımıza da hayırlı olsun” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Koç boynuzunun rengarenk tarağa dönüştürüyor

Koç boynuzunun rengarenk tarağa dönüştürüyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık