Ana Sayfa Güncel Büyükşehir ,Vatandaşın refahı için hafta sonu da mesaide

Büyükşehir ,Vatandaşın refahı için hafta sonu da mesaide

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Haliliye, Karaköprü ve Eyyübiye'de hafta sonu mesai saati gözetmeksizin cadde ve bulvarlarda deforme olan asfalt bölgelerin bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2017 Pazar 11:15
Büyükşehir ,Vatandaşın refahı için hafta sonu da mesaide

Şanlıurfa'da asfalt sezonunu en iyi şekilde değerlendiren ve kış aylarının başlamasına rağmen çalışmalarına kaldığı yerden devam eden Büyükşehir Belediyesi, Karaköprü İlçesinde Mehmet Hafız Bulvarı ve Mevlana Bulvarının deforme olan asfaltını revize ederken, Haliliye İlçesinde ise 505. Caddede sıcak asfalt serimini tamamladı. Eyyübiye ilçesinde Şeyh Mes’ud Türbe yolu olan Selçuklu Mahallesi Büyükdere Caddesinde kilittaşını söken ekipler caddeyi asfaltlama işine ise başladı. 

HALİLİYE’DE KARŞIYAKA 505. CADDE İLK KEZ SICAK ASFALTLA TANIŞTI

Karşıyaka Mahallesi’nde trafik yoğunluğunun yaşandığı 505. Caddede kilit taşı sökümünü yapan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, caddeyi revize ederek sıcak asfaltla buluşturdu.Ü

Caddelerinin uzun zamandan bu yana parke taşı olduğunu, bu yüzden bazı bölgelerde çökmelerin yaşandığı bazı bölgelerde ise su birikintilerinin meydana geldiğini belirten Haliliye İlçesi Karşıyaka Mahalle Muhtarı Hadi Taştan, sıcak asfalt hizmeti başta olmak üzere diğer belediyecilik hizmetlerinden ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve ekibine teşekkür ettiğini söyledi.

KARAKÖPRÜ’DE MEHMET HAFIZ VE MEVLANA BULVARI YENİ GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞTU

Daha önce altyapısı güçlendirilen ve bu yüzden asfaltı deforme olan Mehmet Hafız Bulvarı ve Mevlana Bulvarını asfaltlayarak halkın hizmetine sunan Büyükşehir Belediyesi, yolda çizgi çalışmasını da tamamladı.

Revize çalışmasının ardından yepyeni bir görünüme kavuşan cadde ve bulvarlarda yürütülen çalışmalardan dolayı bölge sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve ekibine teşekkür etti.

EYYÜBİYE’DE ŞEYH MES’UD TÜRBESİ YOLU REVİZE EDİLİYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Eyyübiye’de Eyüp Peygamber Caddesinin ardından Şeyh Mes’ud Türbesinin yer aldığı Büyükdere Caddesini revize ediyor.

Yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği türbelerin başında gelen Şeyh Mes’ud Türbesinin yer aldığı caddede asfalt öncesi kilitli parke sökümünü tamamlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, taş sökümünün ardından altyapısını güçlendirdiği caddede asfalt serimi öncesi PMT serimi yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Asfalt Şubesi Ekipleri, caddeyi en kısa sürede asfaltlayarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunmayı hedefliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir’den çevre bilinci eğitimi

Büyükşehir’den çevre bilinci eğitimi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık