Ana Sayfa Spor Büyükşehir futbol yaz okuluna yoğun ilgi

Büyükşehir futbol yaz okuluna yoğun ilgi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin gençler için açtığı futbol yaz okuluna ilgi devam ediyor.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2018 Çarşamba 18:12
Büyükşehir futbol yaz okuluna yoğun ilgi

Gençlerin spor alanında kendilerini geliştirmesi için olimpik yüzme havuzu, tenis dünyası ve Şanlıurfa Futbol Merkezi'ni Şanlıurfa'ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi, futbol yaz okulunda gençlere eğitim vermeye devam ediyor. Yaz aylarında çocuklar ve gençlerin verimli vakit geçirmeleri için çeşitli alanlarda ücretsiz kurslar veren Büyükşehir Belediyesi'nin 9 merkezde eğitimine başladığı Futbol Yaz Okulu kursları uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Müracaatların devam ettiği Futbol Yaz Okulu'nda çocuklar ve gençler ileriye yönelik tecrübe ediniyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Futbol Alt Yapısı Sorumlusu Yusuf Bengi, "2018-2019 Futbol Yaz Okul çalışmalarımız 7-16 yaş arası çocuklarımızı futbolla buluşturuyoruz. 3 aylık periyodlarda 5 uzman öğretici nezaretinde çalıştırıyoruz. Yetenekli olan çocuklarımızı kendi bünyemize katıyoruz'' dedi.

İleriye dönük spor etkinliklerini sürdüreceklerini söyleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Ve Eğitim Şube Müdürü Aziz Çiftçi, ''Yaz kurslarımızda 21 branşta faaliyet gösteriyoruz. Futbol da bu branşlarımızdan biridir. 9 merkezde yaklaşık 750 kursiyerimiz futbolda eğitimi alıyor. Antrenörlerle beraber yetenek taraması yapılıp çocuğumuzun eğitimini vermekteyiz. Başarılı çocuklarımızı bir üst aşamaya çıkarmaktayız. Lisans almalarını sağlayarak geleceğe dönük yardımcı oluyoruz. Bu süreçte devamlı turnuvalar düzenlemekteyiz. Maç ve spor kültürünü çocuklarımıza aşılayarak onlara katkı sağlıyoruz. Çocuklarımız için ileriye dönük bu gibi spor etkinliklerimiz sürecektir'' diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Astım hastalığını yenmek için başladığı kick boksta Dünya 3’üncüsü oldu

Astım hastalığını yenmek için başladığı kick boksta Dünya 3’üncüsü oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık