Ana Sayfa Güncel Büyükşehir 12. bulvarını açıyor

Büyükşehir 12. bulvarını açıyor

Şanlıurfa trafiğini rahatlatmak amacıyla Köprülü kavşaklar, çelik köprüler, alternatif bulvarlar ve yeni yollar yapan Büyükşehir Belediyesi, Haliliye ve Eyyübiye ilçelerini Karaköprü'ye bağlayacak olan Buluntu Hoca Bulvarının da yapım çalışmalarına başladı.

Giriş Tarihi: 7 Şubat 2018 Çarşamba 15:17
Büyükşehir 12. bulvarını açıyor

Şehir genelinde sürdürülen çalışmalar kapsamında 12 tane yeni bulvarı hizmete açarak alternatif yollar inşa eden Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa'nın gelişimini ve dönüşümünü gerçekleştiriyor. 

50 Metrelik Buluntu Hoca Bulvarının tamamlanması ile birlikte, Sırrın Köprülü Kavşağın istikametinden gelen trafik akışını Karaköprü ikinci 35 metrelik yoldan Karaköprü Ağız ve Diş Hastanesi istikametine çevirerek Buluntu Hoca Bulvarı ile Diyarbakır yoluna hızlı bir şekilde çıkartacak. 

Başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Nihat Çiftçi, çalışmalar hakkında teknik personelden bilgi aldı.

Yapılan projelerin Şanlıurfa'ya vizyon kattığını belirten Nihat Çiftçi; ''13 İlçemizde tamamında geniş bulvarlar yapıyoruz. Gelecekte Şanlıurfa'nın trafik yoğunluğunu karşılayabilecek, şehirlere vizyon katacak bulvarlar yapıyoruz" dedi. 

Şanlıurfa'nın trafiğini geleceğe taşıma adına gelişimi ve dönüşümü gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Yol Standartları, alt yapı çalışmaları, kodları, yol eğimleri, kırımız kot uygulamaları teknik birimde çalışan arkadaşlarımız tarafından yeni yapılan yollarda eksiksiz şekilde uygulanıyor. Şanlıurfa'mız için çok önemli bir proje ile Haliliye ve Eyyübiye ilçelerini Karaköprü'ye bağlayacak bir bulvar yapıyoruz. Allah'ın izniyle yaptığımız yol çalışmaları her ilçede kendini gösteriyor ve şehirler bulvarlar ile gelişir. Bir şehirde ne kadar geniş bulvarlar yapılırsa şehrinizi o kadar geleceğe taşımış olursunuz. Tüm yol ağlarını birleştirip trafiği nasıl rahatlatacağımızı biliyoruz. Tabi ki bu çalışmalar, büyük ölçekli, maliyeti yüksek olan tekniği çok yüksek olan çalışmalar fakat kadro olarak kurum yapısı olarak bu çalışmaları en hızlı, en etkili ve zamanında yapma gayreti içerisindeyiz. Halkımız yapımı devam eden yolları ilerde kullandığında Şanlıurfa ile gurur duyacak. Bizler hizmeti ibadet aşkı olarak görüyoruz bu ibadet aşkı tüm kadroya sirayet etmiş durumda. 13 ilçede Halkımız tarafından bize verilen desteği hiç bir şekilde unutmuş değiliz ve bu destek bize daha ağır bir sorumluluk veriyor bu yüzden Büyükşehir Belediyesi olarak 13 ilçe'nin tamamında tüm donanım ve ekipmanımız ile çalışıyoruz. Gecesi ve hafta sonu olmayan tüm ekibi halkımızın huzurunda hem teşekkür ediyor hem de kutluyorum onlarla gurur duyuyorum'' şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sömestr Tatilinin En Eğlenceli Etkinliği Piazza’da

Sömestr Tatilinin En Eğlenceli Etkinliği Piazza’da

Kurumsal

İçerikYukarı Çık