Ana Sayfa Güncel Birecik'te yıldızlı otel konforunda Türk Hamamı

Birecik'te yıldızlı otel konforunda Türk Hamamı

Şanlıurfa’nın Birecik İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan yıldızlı otel konforundaki Türk Hamamı yoğun ilgi görüyor.

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2018 Pazartesi 14:09
Birecik'te yıldızlı otel konforunda Türk Hamamı
Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, çevre il ve ilçelere de hitap eden Türk Hamamının yoğun günlerde randevulu sisteme geçmeye hazırlandığını bildirdi.   Birecik’in Meydan Mahallesi’nde belediye tarafından yaptırılan ve 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanarak hizmet vermeye başlayan Türk Hamamı büyük ilgi görüyor.  Klasik mimari ile modern teknolojiyi buluşturarak ilçe halkının büyük ihtiyaç duyduğu önemli bir hizmeti hayata geçiren Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, Bireciklilerin dışında hamamdan faydalanmak için Gaziantep, Nizip ve Halfeti’den gelenler olduğunu söyledi.    "SÖZ VERDİK, YAPTIK" Başkan Pınarbaşı, söz verdikleri bir hizmeti daha yerine getirmenin huzurunu yaşadıklarını belirterek,  “Hamama gelen vatandaşlarımızdan gayet olumlu dönüşler alıyoruz. Öyle ki çoğu zaman hamama gelenler yoğunluktan geri dönmek zorunda kalıyor. Hal böyle oyunca bizde randevulu çalışma sistemini önerdik. Hamama gelmek isteyenler önceden arayıp randevu alacaklar. Böylece hamama geldiklerinde yer bulamama sorunu yaşamayacaklar” dedi.    “İHALEYLE DEVREDİLECEK” Hamamın belediye tarafından işletildiğini, ihaleyle özel işletmeye devredileceğini dile getiren Başkan Pınarbaşı, “Şu an biz deneme çalışması yapıyoruz. Eksiğimiz ya da aksayan noktalar var mı? Bunları tespit edeceğiz. Daha sonra işletmesini ihaleyle 10 yıllığı 250 bin TL’ye özel sektöre devredeceğiz. Böylece hamam kendi kendini amorti edecek” diye konuştu.    “KAR AMACI GÜTMÜYORUZ” Başkan Pınarbaşı, 100 kişilik kapasiteye sahip hamamın işletmesinde kar etmek gibi bir kaygılarının olmadığına da işaret ederek, “Toplumun tüm kesimi bu hizmetten faydalanacağı için biz rakamı yükseltip, kaliteyi düşürmek istemiyoruz. Standartlarımız doğrultusunda bir protokol hazırlayacağız. Fiyatı biz belirleyeceğiz. İşletmeci protokole uygun hareket etmezse,  1 ay öncesinden ihtar çekerek sözleşmeyi tek taraflı fesih etme hakkımız var” şeklinde konuştu.    “ÜCRETİ DE ÇOK EKONOMİK”

Birecik Hamamı’nın aynı standartlardaki hamamlardan çok daha ucuza hizmet verdiğinin altını çizen Başkan Pınarbaşı, “Hamamız hafta içi gündüz saatleri ile cumartesi günleri kadınlara, hafta içi akşam saatleri ile pazar günleri erkeklere hizmet veriyor. Hamam ücreti ise oldukça ekonomik. Erkeklerden 15 TL, kadınlardan 13 TL gibi bir rakam alınıyor. Gaziantep ve Şanlıurfa’da aynı standartta bir hamama gittiğinizde 50 TL’den aşağı ücret ödemezsiniz. Biz en düşük fiyatı baz aldık. Vatandaşlarımızdan da oldukça güzel tepkiler alıyoruz” ifadelerini kullandı.

 HAMAMDA NELER VAR

Hafta inçi hergün ve Cumartesi günleri dahil erkeklerin 06.30'dan 12.00 ile 18.00'den 24.00'e kadar, kadınların 12.00'den 17.00'ye kadar, pazar günü ise tüm gün erkeklerin faydalanabildiği Türk hamamında, buhar odası, sauna, masaj odası, kese odası, Türk hamamı, spor salonu, dinlenme salonu, duş kabinleri, soyunma odaları ve vitamin bar yer alıyor.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkanlık satranç turnuvası sona erdi

Başkanlık satranç turnuvası sona erdi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık