Ana Sayfa Güncel Baydilli eldivenleri giydi çöp topladı

Baydilli eldivenleri giydi çöp topladı

“Çevreyi korumak doğamızda var” sloganıyla farkındalık oluşturmak isteyen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli çocuklarla birlikte mesire alanında çöp topladı. 

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2018 Salı 13:34
Baydilli eldivenleri giydi çöp topladı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Karaköprü Gençlik Merkezinde kurs gören öğrenciler ile birlikte “Çevreyi korumak doğamızda var” sloganıyla farkındalık oluşturmak adına temizlik çalışması yaptı. 

Mesire alanında düzenlenen etkinliğe; Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Kırıkçı ve100’e yakın çevre gönüllüsü çocuk katıldı. 

Çevreci gençlerle birlikte eldiven takan ve eline çöp poşeti alan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, mesire alanında yerlere atılmış atıkları topladı. Çevreci gençlere temizlik konusunda tavsiyelerde bulunan Başkan Metin Baydilli, bu etkinlikle temizlik konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını dile getirdi.

 “Doğa hepimizindir ve bu doğayı korumamız, temiz tutmamız gerekiyor” diyen Başkan Metin Baydilli şunları söyledi:  "Karaköprü Gençlik Merkezi'ndeki değerli gençlerimizle çevre etkinliği yaparak mesire alanındaki parkımızda temizlik çalışması yaptık. Burada önemli olan gençlerimize, çocuklarımıza temizlik bilincimize aşılamak ve onları diğerlerine örnek göstermektir. Doğa hepimizindir ve bu doğayı korumamız, temiz tutmamız gerekiyor. Gençlerimizle birlikte parkımızın temizliğini yaparak öğrencilere çevremizi temiz tutmaları gerektiğini, bu doğayı kendilerinin kullandığını ve kendileri için korumaları gerektiğini anlatıyoruz. Bu güzel etkinlikte katkısı olan Gençlik Merkezi Müdürümüz Mustafa Kırıkçı'ya ve tüm hocalarımıza ve etkinliğe katılan çocuklarımıza farkındalık oluşturdukları için teşekkür ediyorum"

Başkan Baydilli ile birlikte temizlik yapan çocuklar bundan sonra çevreyi daha temiz tutmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tespih hastanesinde değerli taşlar ustasının elinde can buluyor

Tespih hastanesinde değerli taşlar ustasının elinde can buluyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık