Ana Sayfa Güncel Bakan Fakıbaba: başkaları şov yapar Ak parti iş yapar

Bakan Fakıbaba: başkaları şov yapar Ak parti iş yapar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Başkaları konuşur AK Parti yapar, başkaları şov yapar AK Parti iş yapar." dedi.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2018 Cuma 10:00
Bakan Fakıbaba: başkaları şov yapar Ak parti iş yapar

Seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa'nın Birecik ilçesine gelen Fakıbaba, burada Birecik Devlet Hastanesi'nin açılış töreni katıldı. Ardından Birecik Su Arıtma Tesisi ile Doğalgaz hattı döşeme çalışmalarının temelini attı. Bakan Fakıbaba, açılış ve temel atma töreninden sonra, ilçe sakinleriyle iftar yaptı. 

Kırsal kalkınmaya büyük önem verdiklerini belirten Fakıbaba, özellikle kırsal bölgede yaşayan gençleri iş sahibi yapmaya gayret ettiklerini ifade etti. 

Fakıbaba, Şanlıurfa'nın kırsal kalkınmada büyük bir hamle gerçekleştirdiğini anlatarak, "Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 42 ilde önemli faaliyetler yürütüyor. Şanlıurfa yatırımlarda 42 il içerisinde geçen yıl 24'üncü sırada iken bu yıl ikinci sıraya gelmiştir. Bürokrat arkadaşlarıma katkılarından dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

AK Parti İktidarında Tarıma destek arttı 

AK Parti'nin, iktidarı süresince önemli hizmetlere imza attığını vurgulayan Fakıbaba, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Başkaları konuşur AK Parti yapar, başkaları şov yapar AK Parti iş yapar. Allah'ın izniyle bu kardeşinize inanın geldiğimiz günden beri iş yapıyoruz. 2002 yılında 1,8 milyar iken tarıma verilen destek 2018'de bu rakam 14 buçuk milyardır. Bunu AK Parti hükümetleri yapmıştır. Geçen sene desteklemeler haziran ve temmuz ayında verilirken biz bürokrat arkadaşlarımızla konuştuk bunu daha erken döneme çektik ve bu yıl şubat ayında vermeye başladık."

Yapılan konuşmaların ardından Birecik Devlet Hastanesi'nin açılış yapıldı, Birecik Su Arıtma Tesisi ile Doğalgaz hattı döşeme çalışmalarının temeli atıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eyyübiye ‘de Ramazan etkinlikleri dolu dolu geçiyor

Eyyübiye ‘de Ramazan etkinlikleri dolu dolu geçiyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık