Ana Sayfa Güncel ASPİM’den “İş Hayatına Uyum” semineri

ASPİM’den “İş Hayatına Uyum” semineri

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün koordinesinde koruma ve bakım altında yetişen ve çeşitli kamu kurum kuruluşlarına yerleştirilmeye hak kazanmış 19 gence "İş Hayatına Uyum” semineri verildi.

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2018 Salı 11:23
ASPİM’den “İş Hayatına Uyum” semineri

Karaköprü Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen seminerin açılış konuşmasını Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici yaptı.

Bilici, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın faaliyetleri, tanıtım ve rehberlik çalışmalarının önemi, 6518 sayılı yasanın getirdiği kazanımlar, elde edilen haklar, işe yerleşen gençlerin yükümlülükleri hakkında eğitime katılanlara bilgi verdi.

Karaköprü Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdür Yardımcısı Cemal Polatsoy, 657 sayılı Devler Memurları Kanunu, kamu görevlisinin hakları ve sorumlulukları, iş ve sosyal güvenlik hukuku, genel tanımı ve kavramlar, disiplin soruşturması ve disiplin cezaları, yargılanma ve görevden uzaklaştırma, devlet malını koruma ve tasarruf tedbirleri hakkında sunum gerçekleştirdi.

İl Müdürlüğü Personeli Mehtap Horoz ise, protokol ve görgü kuralları, etkili iletişim ve beden dili, insan ilişkileri ve öfke kontrolü, stres ve stresle baş etme yolları konuları hakkında eğitim verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Suriyeli sığınmacılardan operasyona tam destek

Suriyeli sığınmacılardan operasyona tam destek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık