Ana Sayfa Teknoloji Ankesörlü Telefonlar Son Demlerini yaşıyor

Ankesörlü Telefonlar Son Demlerini yaşıyor

Teknolojinin yok ettiği iletişim araçlarından ankesörlü telefon son demlerini yaşıyor.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2015 Pazar 19:24
Ankesörlü Telefonlar Son Demlerini yaşıyor

Şanlıurfa’nın birkaç noktasında tek bulunan nostaljik iletişim aracı Ankesörlü Telefonlar çocukların oyuncağı haline geldi.

Cep telefonlarının çıkmasıyla, kullanımı azalan ankesörlü telefonlar günümüz teknolojisinde sadece çocukların acil telefonları aradığı oyuncakları haline geldi. 7’den 70’e herkesin cebine giren telefonlar birçok teknolojiyi de içerisinde barındırıyor. İnternetin cep telefonuna girmesi, görüntülü konuşmaların başlaması ankesörlü telefonları tarihin derinliklerine itti.

Şanlıurfa’da sayılacak kadar az olan ankesörlü telefonlar kullanılmadığını belirten vatandaşlar kaldırılmasını istiyor. Çocukların oyuncağı olan ankesörlü telefonlardan polisler ve acil telefonların arandığını belirten bölge esnafı; “ Bunun kaldırılması için dilekçe verdik, 1 aydır halen bir şey olmadı. Bunu burada kimse kullanmıyor sadece çocuklar oynuyor, polisleri arıyor, 112’yi arıyor. Bizde o çocuklara oynamasınlar diye defalarca kızdık gönderdik. Ardından polisler geldi, buradan telefon açtıklarını öğrendik bazen tehdit ediyorlarmış acil servis elemanlarını o yüzden kaldırılmasını istiyoruz” dedi.UrfaHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık