Ana Sayfa Güncel ANA SU BORUSU PATLADI

ANA SU BORUSU PATLADI

Giriş Tarihi: 30 Kasım -0001 Çarşamba 00:00
ANA SU BORUSU PATLADI

Şanlıurfa'nın Karaköprü Beldesi'nde patlayan ana su borusuna belediye sabaha kadar müdahale etmeyince, ev ve sokaklar su altında kaldı. Evlerinde boğulmaktan son anda kurtulan bina sakinleri park ve otomobillerinde sabahladı.

Karşıyaka Mahallesi 402 Sokak'tan geçen ana su borusu sabaha karşı 03.00'te patladı. Büyük gürültüyle uykularında uyanan Sadık Apartmanı sakinleri, sokak ve evlerinin sular altında kaldığını fark edince jandarma ile Karaköprü Belde Belediyesi’nden yardım istedi. Belde belediyesinin beyaz masa ile 185 numaralı telefonunu arayarak defalarca durumu bildirenler, kimsenin gelmemesi üzerine sabaha kadar ellerinde kova kürek evlerine dolan suyu boşalttı. Sabaha kadar tonlarca suyun boşa aktığı sokakta, Sadık Apartmanı'nın alt katındaki daireler ile bahçeye su doldu.

Ana su borusunun patlaması üzerine suyun sürüklediği toprak, bina sakinlerine ait otomobiller ile bahçeyi balçığa dönüştürdü. Karşıyaka Mahalle sakinleri, yetkilileri sorumsuzlukla suçladı. Sabaha kadar gözlerine uyku girmeyen bina sakinleri, saat 07.00'de gelen belediye personeline tepki gösterdi.
Evinin bahçesine dolan suyu sabaha kadar ailesiyle boşatmaya çalışan 34 yaşındaki Mahmut Kabataş, 4 saatte tonlarca su boşa aktığını anlatırken, “Patlayan su bizim binanın istinat duvarını yıktı. Sokaktaki herkes defalarca belediyenin telefonunu aramalarına rağmen, ‘Geldik, geleceğiz, yoldayız’ gibi ifadeler kullandı. Ancak saat 07.00'de geldiler. Son anda canımızı kurtardık” dedi.

Semt sakinlerinden Reşit Bitmez ise, büyük önce deprem sandıklarını daha sonra da suyun evlerine dolması üzerine gerçeği anladıklarını belirterek, şöyle dedi:
“Büyük gürültü ile duvarlar falan yıkıldı. İlk başta deprem falan oldu zannettik. Komşular, çocuklarını boğulma tehlikesi ile yataklarından zor çıkardı dışarı. Saat 02.30'dan itibaren Karaköprü Belediyesi'ni, her yeri aradık kimseye ulaşamadık. Saat 07.00 civarıydı en son Fen İşleri Müdürü geldi. Bu manzarayı gördükten sonra ekipleri buraya getirdi. Ondan öne hiçbir faaliyet yoktu. Duvarlar hepsi komple yıkıldı. Karaköprü Belde Belediyesi, Fen İşler Müdürlüğü’ne bağlı 20 kişilik ekip ve 1 vidanjör ile çamurlu su tahliye etti.” (UrfaHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Harran Üniversitesinde bağ bozumu başladı

Harran Üniversitesinde bağ bozumu başladı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık