Ana Sayfa Güncel Akil gençlerden kan ve kök hücre bağışı

Akil gençlerden kan ve kök hücre bağışı

Eyyübiye Akil Gençlik üyeleri Büyükşehir Belediyesi sergi salonunda Kızılay tarafından başlatılan kan ve kök hücre kampanyasına destek verdi.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2017 Cuma 12:01
Akil gençlerden kan ve kök hücre bağışı

Kızılay kan merkezi tarafından Büyükşehir Belediyesi sergi salonunda başlatılan kan ve  kök hücre bağışı kampanyası devam ediyor. Eyyübiye Akil Gençlik üyeleri Kızılay'ın başlattığı kampanyaya destek vererek kan ve kök hücre bağışında bulundular. Akil Gençlik üyeleri ile birlikte sergi salonundaki kampanyaya destek veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar da kampanyaya destek vererek kan ve kök hücre bağışında bulundu.

İnsan hayatını ilgilendiren kampanyaların çok önemli olduğunu ve bu tür kampanyalara her zaman destek verilmesi gerektiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, "Kampanyaya destek veren Eyyübiye Akil Gençlik üyelerine teşekkür ediyorum. Şanlıurfa'da başlatılan önemli bir kampanyaya destek verdiler. İnsan hayatını ilgilendiren kampanyalar çok önemli ve bu tür kampanyalara her zaman destek verilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızı kök hücre bağışı konusunda bilgilendirmemiz gerekiyor. İlik nakli ihtiyacı olan kardeşlerimizin bir tanesinin dahi ihtiyacını karşılayabilirsek ne mutlu bizlere ve bu kampanyaya herkesin destek vermesini istiyoruz" dedi.

Şanlıurfa Akil Gençler İl Başkanı Ahmet Alpay ise Akil gençler olarak üyeleri ile birlikte kampanyaya destek verdiklerini ve Şanlıurfa'da bir farkındalılık oluşturmak istediklerini söyledi.

Gazeteci Veysel Polat da örnek duyarlılıklarından dolayı Kızılay ile Eyyübiye Akil Gençlik üyelerini tebrik etti.

Doktor Nurgül Ağar ise "Şanlıurfalı vatandaşlarımızı bu hafta boyunca, kanser hastalarına yardımcı olmalarını için kampanyaya destek vermelerini istiyoruz. 18 ve 50 yaş arasındaki sağlıklı kişilerden kök hücre örneği alabiliyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Binlerce kişi Şanlıurfa’nın Bilim Şenliği'nde

Binlerce kişi Şanlıurfa’nın Bilim Şenliği'nde

Kurumsal

İçerikYukarı Çık