Ana Sayfa Güncel Akçakale’de Kültür Merkezi sayısı 197’ye çıkıyor

Akçakale’de Kültür Merkezi sayısı 197’ye çıkıyor

Şanlıurfa’nın Akçakale Belediyesi’nin katkılarıyla ilçede inşa edilecek kültür merkezinin temeli atıldı.

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2018 Pazartesi 14:10
Akçakale’de Kültür Merkezi sayısı 197’ye çıkıyor

Akçakale'nin kırsal mahallesi Sevimli Bozkurtlar sokakta 300 metre karelik alanda temeli atılan kültür merkezinde çok amaçlı salon, bir dinlenme odası ve  laboratuar gibi birimler yer alıyor. 

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan yaptığı yazılı açıklamada, yol, su, asfalt gibi temel belediyecilik hizmetlerinin yanında ilçe halkının sosyal ve kültürel gelişimine de önem verdiklerini ifade etti. Bugüne kadar söz verdikleri projeleri tek tek hayata geçirdiklerini hatırlatan Ayhan, ilçenin kalkınması için bundan sonra da aynı hızla çalışmaya devam edeceklerini kaydetti. 

Akçakale Belediye Meclis Başkanı Şerif Bozkurt, Akçakale Belediyesi Destek Hizmetler Müdürü İbrahim Akkurt, Mahalle Muhtarı Halil Bozkurt ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda konuşmaların ardında ilçenin kültürel hayatına katkı sunacak kültür merkezinin temeli atıldı. Başkan Ayhan, bugüne kadar ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde 190 kültür merkezi ve taziye evi halkın hizmetine sundu. Şanlıurfa valiliği tarafından yapılacak 7 kültür merkezi ile beraber bu sayı 197’ ye çıkacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kent konseyi olağan genel kurulu yapıldı

Kent konseyi olağan genel kurulu yapıldı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık