Ana Sayfa Akçakale Akçakale Belediyesi’nden vefa örneği

Akçakale Belediyesi’nden vefa örneği

2013'te Akçakale sınır kapısında Suriye tarafından açılan ateş sonucu şehit düşen Polis memuru Ferhat Avcı'nın ismi Akçakale Belediyesi Kültür Merkezinde yaşatılacak.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2018 Salı 10:47
Akçakale Belediyesi’nden vefa örneği

Akçakale Belediyesi Kültür Merkezine, Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan'ın talimatları ile 2013 yılında sınırda yaşanan çatışmada şehit olan polis memuru Ferhat Avcı'nın ismi verildi. Vatan ve bayrak aşkı ile toprağa düşmüş yiğit evlatlarımızı unutmamak adına ismini belediyemiz kültür merkezinde yaşatacağız diyen Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, "Allah vatanı için, namus için ölenlere ölü demeyiniz diye buyurmaktadır. Allah mekanını cennet eylesin. Bizlerde şehidimizi unutmamak adına ilçemizde bulunan kültür merkezine şehidimizin ismini verdik. Bir kez daha Rabbim ailesine ve yakınlarına sabırlar versin diyorum" diye konuştu. 
Akçakale Belediyesi Şehit Polis Ferhat Avcı Kültür Merkezi içerisinde 300 kişilik konferans salonu, Belediye evlendirme dairesi, spor salonu, 10 derslik ve bu dersliklerde çeşitli alanlarda kurs gören öğrenciler bulunuyor. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık