Ana Sayfa Güncel Ailenizin tavsiyelerini dinleyin

Ailenizin tavsiyelerini dinleyin

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, “Eğitime destek kitap dağıtım” projesi kapsamında Hüsnü M. Özyeğin Ortaokulunu ziyaret ederek, 5’inci sınıf öğrencileriyle biraraya geldi.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2017 Perşembe 14:44
Ailenizin tavsiyelerini dinleyin

Siyer-i Nebi Kitabı dağıttık öğrencilere, ailelerinin tavsiyelerini dinlemeleri yönünde öğütte bulunan Başkan Demirkol, “Ailenizin size verdiği tavsiyeleri, sözleri, öğretmenlerinizin sözlerini dinleyiz” dedi.

Başkan Fevzi Demirkol, beraberinde Belediye Meclis üyeleri Mehmet Keskin ve Mehmet Toprak ile birlikte Ahmet Yesevi Mahallesinde bulunan Hüsnü M. Özyeğin Ortaokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Ekrem Özdemir ve öğretmenler tarafından karşılanan Başkan Demirkol, 5’inci sınıf öğrencileriyle biraraya geldi. Öğrencilerle sohbet ederek, kısa bir konuşma yapan Başkan Demirkol, şunları söyledi:

“Gençler bizim geleceğimiz. Gençler, ailelerinin umudu ve milletimizin geleceği. Bu bakımdan sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için Milli Eğitim Müdürlüğümüz, okul müdürü ve öğretmenlerimiz ellerinden gelen tüm çabayı gösteriyor. Sizlerden bir isteğim olacak; ailenizin size verdiği tavsiyeleri, sözleri, öğretmenlerinizin sözlerini dinleyiz, öğretmenlerinizin verdiği ödevleri zamanında yapın. Bu yılda, çeşitli deneme sınavları yapacağız. Okul müdürümüz, Milli Eğitim Müdürlüğümüzle eğitim konusundan devamlı işbirliği halinde olacağız. Şimdi, bizim bilgi çağında en iyi şekilde yetişmeniz için ve daha sonrasında bu bilgi çağında elde etiğiniz bilgileri, devletimizin menfaati için devletimizin ve milletimizin refahı için en iyi şekilde kullanmak gerekmektedir. Bu hususta maneviyatımızı, milli değerlerimizi, tarihimizi öğrenmemiz lazım. Bu aziz milletin size ihtiyacı olduğunu hiçbir zaman için unutmamız lazım.

Sizlere Peygamberimizin hayatını anlatan Siyer-i Nebi Kitabı getirdik. Bu kitabı okuyacaksınız, bu kitabın sonunda test şeklinde sınav yapacağız. Bu sınavda başarılı olan öğrencilerimizi çeşitli ödüllerle, ödüllendireceğiz.”

Başkan Demirkol, konuşmalarının ardından “Eğitime destek kitap dağıtım” projesi kapsamında öğrencilere Siyer-i Nebi Kitabı dağıttı. Dağıtılan kitabı okumaları gerektiğini vurgulayan Başkan Demirkol, Siyer-i Nebi konulu sınav yapacaklarını ve başarılı olan öğrencileri ödüllendireceklerini de söyledi. Sınıfları da gezen Başkan Demirkol, daha sonra okuldan ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz HRÜ’de Uluslararası İslam Dünyası Sağlık Turizmi Konferansı yapıldı

HRÜ’de Uluslararası İslam Dünyası Sağlık Turizmi Konferansı yapıldı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık