Ana Sayfa Güncel Şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkmaya devam edeceğiz

Şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkmaya devam edeceğiz

Şanlıurfa’nın Birecik İlçe Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, Şanlıufra’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2018 Çarşamba 10:55
 Şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkmaya devam edeceğiz

 Büyük medeniyetlerin doğduğu peygamberler şehri Şanlıurfa’da halkın topraklarını işgal eden düşmanlara karşı destansı bir mücadele örneği sergilediğini hatırlatan Pınarbaşı, birlik ve beraberliğin tek yumruk haline geldiği “Kuvayi milliye ruhu” ile 11 Nisan 1920’de tarihe altın harflerle yazılan şanlı bir zaferin kazanıldığını kaydetti.

Ecdadın uğruna hayatını verdiği bu mübarek vatanın dün olduğu gibi bugünde iç ve dış tehditlere maruz kaldığına dikkat çeken Pınarbaşı, mesajında, “En değerli hazinemiz olan vatan topraklarının her karışı, şehitlerimizin asil kanları ile sulanmıştır. Ülkesi için canı pahasına mücadele veren şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkarak, birlik ve beraberliğimizi koruyacak, ecdadımızın büyük özveriyle kurduğu ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacağız.” dedi.

Vatanı, milleti ve kutsal bildiği değerleri uğruna ülkesini işgalci güçlere karşı canı pahasına savunan şehit ve gazileri rahmetle anan Pınarbaşı, şöyle devam etti:

“Kahraman ecdadımızdan devraldığımız bu değerli mirası, aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirmek ve Türkiye’yi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak, tarihimize ve ecdadımıza karşı en büyük sorumluluğumuzdur. Bizlerde memleketimizi daha müreffeh hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu anlamlı gün dolayısıyla tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Şanlıurfalı vatandaşlarımızı bu milli günümüzde en içten duygularla tebrik ediyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Koç boynuzunun rengarenk tarağa dönüştürüyor

Koç boynuzunun rengarenk tarağa dönüştürüyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık