Ana Sayfa Ekonomi Gümrük ve Ticaret Konseyi Yönetmeliği'nde değişikliğe gidildi

Gümrük ve Ticaret Konseyi Yönetmeliği'nde değişikliğe gidildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca, Gümrük ve Ticaret Konseyinin çalışma usul ve esaslarında değişikliğe gidildiği açıklandı.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2018 Çarşamba 09:51
 Gümrük ve Ticaret Konseyi Yönetmeliği'nde değişikliğe gidildi


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Konseyi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre, ekonomik sistemdeki tüm aktörlerin gümrük ve ticaret politikalarına katılarak iş birliği yapmasına katkı sağlayan danışma organı niteliğindeki Gümrük ve Ticaret Konseyinin üyeliklerine yönelik ek taleplerin sonuçlandırılmasında Gümrük ve Ticaret Bakanı yetkili olacak. Genel kurul çalışmalarına geçerli bir mazereti sebebiyle katılamayan konsey üyesi, yerine bir yardımcısını görevlendirebilecek. Genel Kurulun toplanması için üye tam sayısının salt çoğunluğu gerekmeyecek.
Konsey amaçlarını gerçekleştirmek, çalışmalarını yönetmek ve koordine etmek üzere üyeler arasından 11 kişilik bir İcra Kurulu oluşturulacak. Üyelerin, haklı sebeplerin varlığı halinde Gümrük ve Ticaret Konseyi Başkanı tarafından her zaman üyelikleri sonlandırılabilecek. Temsilci ve seçilmiş üyeliklerde İcra Kurulu toplantılarına üst üste iki kez katılmama halinde üyelikler kendiliğinden sona ermeyecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık