Ana Sayfa Gazetecilere Baskı Devam Ediyor

Gazetecilere Baskı Devam Ediyor

Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan’ın Şanlıurfa’da görev başladığı Ocak 2006 yılından bu yana kamu kurumlarında gazeteciler yapılan saldırı ve engellemeler artarak devam ediyor.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2013 Salı 23:00
 Gazetecilere Baskı Devam Ediyor
UrfaHA-Şanlıurfa’da  geçen mart ayında götürüldüğü Şanlıurfa Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi’nde tedavi görürken, HIV bulaşması sonucu AIDS hastalığına yakalanan 2 yaşındaki Y.Ç., rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. Şanlıurfa Çocuk Hastanesi’nde tedaviye alınan Y.Ç’yi görüntülemek isteyen basın mensupları güvenlik görevlilerinin saldırısına uğradı.
Merkeze bağlı Ulucanlar Köyü Karagöz mezrasında yaşayan Y.Ç., dün akşam saatlerinde aşırı terleme ve mide bulantısı yüzünden rahatsızlandı. Bunun üzerine baba Mehmet Ç., oğlunu Yardımcı Sağlık Ocağı’na götürdü. Burada ilk müdahalesi yapılan Y.Ç., Şanlıurfa Çocuk Hastanesi’ne sevk edildi. Ambulansla hastaneye getirilen Y.Ç., tedavi altına alındı. Soğuk algınlığına bağlı olarak rahatsızlanan çocuk için kan tetkikleri yapıldı. Serum tedavisi uygulanan AIDS’li çocuk kendine gelmesi üzerine, çağrılan bir ambulans ile köyüne gönderildi.
Küçük Y.Ç.’nin evine gönderilmesi için ambulansa bindirildiği sırada, hastanenin 5 özel güvenlik görevlisi görüntü almak isteyen gazetecilere saldırdı. Hastane bahçesinde onlarca personelin ve hasta yakınlarının gözü önünde Takip firmasına ait güvenlik görevlileri, İHA, AA ve DHA muhabirlerini engeleyip tehditler savurdu. Gazeteciler güvenlikten sorumlu Hacı Güzen, hastane yönetimi ile Sağlık İl Müdürü Hasan Demir’in uyguladığı yasaklamayı kınadı.Yetkilileri göreve davet etti.

Şanlıurfa Günceli Facebooktan takip etmek için Tıklayınız

Şanlıurfa Günceli Twitterden takip etmek için Tıklayınız

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık